| Sport | Fotbal

Sârbul care l-a scuipat pe Adrian Mutu este mare în Italia

Actualizat pe 03 iun. 2015, 21:53
Comentează

Sinișa Mihajlovici, 46 de ani, va fi noul antrenor al echipei AC Milan, grupare care l-a concediat pe Pippo Inzaghi.

Detaliile acordului au fost discutate în această seară, la întâlnirea pe care fostul antrenor de la Sampdoria a avut-o cu patronul Silvio Berlusconi. Semnătura pe contract va fi pusă mâine.

Nu este singurul club care îl curtează pe Sinișa. Fenerbahçe i-a propus un contract pe trei ani, cu un salariu de 2,8 milioane de euro plus bonusuri.

De asemenea, Napoli, rămasă fără Rafa Benitez, plecat la Ral Madrid, i-a pus pe masă o înțelegere pe doi ani, cu un salariu de 2,5de milioane de euro pe stagiune.

Dar Mihajlovici (care, pe când era jucător la Lazio, l-a scuipat pe Mutu – aflat pe atunci la Chelsea; ulterior, cei doi au colaborat la Fiorentina) este tentat de doar ”diavol”.

Sampdoria l-a adus pe Walter Zenga în locul lui Sinișa Mihajlovici.

Sinisa Mihajlovic, 46 anni, ha allenato quattro club e la nazionale serba. Ansa

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.