Accidentul de muncă s-a produs în Dana 54 a Portului Constanța, vineri, în jurul orei 16.00, când, potrivit martorilor, un muncitor în vârstă de 19 ani a fost prins și strivit între două bucăți de beton.

Colegii săi au intervenit și l-au scos dintre aceștia și au sunat la 112.

La fața locului, a ajuns un echipaj medical care l-a găsit pe tânărul muncitor în stare critică, cu politraumatisme. El a fost preluat și transportat la Spitalul Județean Constanța.

Poliția și Inspectoratul Teritorial de Muncă au declanșat anchete pentru a se stabili în ce împrejurări a avut loc accidentul.

Citește și: REPORTAJ/Viața de coșmar a fetițelor din Vaslui găsite în comă alcoolică. Mama își bătea copiii și îi încuia în beci, cu șobolanii – FOTO&VIDE

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.