Ca sa vezi. Mai este un pic si cad podelele de la guvern de multi angajati ce sunteti. Nu munciti nici pe jumatate din munca de la privati si vreti salarii mari. Acest stat prin instituriile si oamenii de nimic a facut si continua sa faca salariile la stat mai mari ca la privat ,fara munca. De aceea nu l suporta pe Bolojan. Pensionarii,mamele cu copii, elevii etc toti au inteles ca trebuie sa trecem de aceste masuri otr a acoperi *** facut de psd Msi putin functionarii care refuza orice masura care nu gandesc la viitor ptr copii ci doar la ei. Invartelile politice au pus toti incapabilii in posturi cheie. Daca nu ii oprim vor distruge incontinuare totul. Grindeanu si evazionista Olguta ,trebuie sa fie in puscarie nu la guvern . Parca suntem spalati pe creier.
Angajații din Guvern vor prime de 15.000 de lei: „Nu este normal să avem salarii de 4.500 de lei”
« Înapoi la articol
maximala 11.05.2026, 09:33
Ia mergeti voi ma bujetarilor la privat.Sa vedeti acolo prime, beneficii, sporuri..peste bot.Hai, indrazniti, \"e \" locuri.
Nerasist 11.05.2026, 10:38
Orice creștere sau prima, merge direct in inflație. Nu au decât să ia de la alții daca vor sa fie echitabil. De la cine poate sa ia guvernul?
Sfatuitor 17.05.2026, 20:08
Ca sa vezi. Mai este un pic si cad podelele de la guvern de multi angajati ce sunteti. Nu munciti nici pe jumatate din munca de la privati si vreti salarii mari. Acest stat prin instituriile si oamenii de nimic a facut si continua sa faca salariile la stat mai mari ca la privat ,fara munca. De aceea nu l suporta pe Bolojan. Pensionarii,mamele cu copii, elevii etc toti au inteles ca trebuie sa trecem de aceste masuri otr a acoperi *** facut de psd Msi putin functionarii care refuza orice masura care nu gandesc la viitor ptr copii ci doar la ei. Invartelile politice au pus toti incapabilii in posturi cheie. Daca nu ii oprim vor distruge incontinuare totul. Grindeanu si evazionista Olguta ,trebuie sa fie in puscarie nu la guvern . Parca suntem spalati pe creier.
M341i 18.05.2026, 07:20
maximala • 11.05.2026, 06:33
Ia mergeti voi ma bujetarilor la privat.Sa vedeti acolo prime, beneficii, sporuri..peste bot.Hai, indrazniti, "e " locuri.
Nu toți bugetarii au salarii nesimțite, hai sa fim serioși , mai sunt grupe de bugetari care au salarii mai mici decât cei de la privat .
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.