Depinde cum se termina războiul. Dar întreb și eu:de ce nu e nimeni de acord ca să se unească Republica Moldova cu noi și cu asta gata!? Sunt și ei în U. E ..
Dacă ne o iau și ăștia înainte și sigur ne o iau suntem o tara de 2 lei....învățământ nu...servicii medicale nu...economie nu....infrastructura nu..justiție nu...corupție da...hoție da....evaziune cât nu puteți înțelege....Aleșii noștri fruntași la chiul și furaciuni....Maia ,Maia cu SOROS JR...sau cine o fi în spate ...mai contează?
Pai UE are nevoie de alți *** ca să muncească pt tarile alea vechi și puternice occidentale pe salarii de nimic și sa facă profit. Republica Moldova teren virgin pt afaceri profitabile pt Occident iar Ukraina mana cereasca când vine vb de agricultura... Noi deja suntem o colonie neoficiala din cauza celor care au condus tara de 34 de ani. Vreau referendum național introdus în Constituție ca instrument executoriu de modificare sau stopare a unei legi! România trezește te!
Moment istoric. UE deschide negocierile de aderare cu Ucraina şi Republica Moldova. Zelenski: „O victorie pentru întreaga Europă”
« Înapoi la articol
costin1984 14.12.2023, 22:00
Depinde cum se termina războiul. Dar întreb și eu:de ce nu e nimeni de acord ca să se unească Republica Moldova cu noi și cu asta gata!? Sunt și ei în U. E ..
Vale25 14.12.2023, 22:07
Sunt mai mulți factori la mijloc..nu e așa de ușor cum pare
Vale25 14.12.2023, 22:08
Mulți beneficiază de situația în care se află pentru aderarea la UE..
Gabryella 14.12.2023, 22:15
Sunt interese mari in alianțe,nebănuite.
Nana02 14.12.2023, 22:18
Interesant articolul : ) : )
Richardxyz13 14.12.2023, 22:23
Mai este cale lungă. Ucraina si Moldova isi vor da în petec între timp. La cata coruptie este in țările acelea, imposibil sa nu se petreacă lucruri...
lipanileana 14.12.2023, 22:30
Cine oare are de câștigat din aceasta afacere?
ciobanudorin_2006 14.12.2023, 22:40
Dacă ne o iau și ăștia înainte și sigur ne o iau suntem o tara de 2 lei....învățământ nu...servicii medicale nu...economie nu....infrastructura nu..justiție nu...corupție da...hoție da....evaziune cât nu puteți înțelege....Aleșii noștri fruntași la chiul și furaciuni....Maia ,Maia cu SOROS JR...sau cine o fi în spate ...mai contează?
golgol 14.12.2023, 22:53
Pai UE are nevoie de alți *** ca să muncească pt tarile alea vechi și puternice occidentale pe salarii de nimic și sa facă profit. Republica Moldova teren virgin pt afaceri profitabile pt Occident iar Ukraina mana cereasca când vine vb de agricultura... Noi deja suntem o colonie neoficiala din cauza celor care au condus tara de 34 de ani. Vreau referendum național introdus în Constituție ca instrument executoriu de modificare sau stopare a unei legi! România trezește te!
hurricane 14.12.2023, 23:01
doi luptatori pentru tara lor, ai nostri salarii si pensii
1 2 3 … 8 ›
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.