| Ştiri | Știri Externe

Moment istoric. UE deschide negocierile de aderare cu Ucraina şi Republica Moldova. Zelenski: „O victorie pentru întreaga Europă”

« Înapoi la articol

Comentarii (79)
Avatar comentarii

IoanaC. 15.12.2023, 15:45

dinamo_forever_77   •  15.12.2023, 06:39

Nu stiu ce nu ai inteles tu pana acum din ce am scris. ***? Eu faceam comparatie intre Moldova de peste Prut si Estonia. Una este in UE si NATO si alta nu.....iar diferentele sunt uriase. Despre ce mentalitate vorbim? Este vorba de una care a fost tinuta in saracie si coruptie, iar alta s-a dezvoltat cu bani europeni. Cat priveste a doua ta intrebare, daca ai intelege putina geopolitica, ai vedea ca interesele converg.

Acest comentariu a fost moderat pentru: rasism

Sunteti exemplul viu al zicalei 'prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul":-) Aveti impresia ca detineti adevarul absolut, cine nu e de acord cu parerile pe care le emiteti cu generozitate e prost s.a.m.d. Nu aveti dreptate, comparand Estonia cu Moldova comparati mere cu pere. Da, e un aspect intrarea Estoniei in UE, dar nu e singurul si daca unii oameni isi pun intrebari pe tema asta e foarte corect, v-ar ajuta si pe dumneavoastra, zic:-)

Avatar comentarii

VolodimirZelenski 15.12.2023, 16:37

laurlaur2180   •  07.12.2023, 09:07

Nu mai esti sigur nicaieri.

Exact. Vom infrange Rusia militar si economic.

Avatar comentarii

Irdumitru 15.12.2023, 18:35

Dori.l   •  07.12.2023, 10:00

Bun borsul de peste daca este preparat cum trebuie.

sper din suflet sa te gaseasca mama ta rece in dim de craciun

Avatar comentarii

boierasul 15.12.2023, 19:38

Stoiae   •  06.12.2023, 18:22

Sa-i de-a Dumnezeu sănătate bunicii,pentru a avea grija de fete în continuare.

Prostule, când ai conducători CORUPȚI nu vei prospera NICIODATĂ. Trăiești în România degeaba. Nu ai învățat nimic!!!

Avatar comentarii

dinamo_forever_77 15.12.2023, 20:35

laurlaur2180   •  07.12.2023, 09:07

Nu mai esti sigur nicaieri.

UE nu este o alianta militara!!!!!

Avatar comentarii

dinamo_forever_77 15.12.2023, 21:37

laurlaur2180   •  07.12.2023, 09:15

Bine ca reusesc sa revina cat mai multi.

In afara sa latrati precum colegul dvs,. de mai sus, altcevati mai stiti? Exact ce am intrebat pe colegul dvs. Argumente aveti? Altfel imi pierd timpul.

Avatar comentarii

boierasul 15.12.2023, 21:37

sorinzainescu68   •  06.12.2023, 18:01

O lege care poate fi îmbunătățită

Amice, când doi oameni îți spun că ești beat, te duci și te culci. Aici pe forum,mai mulți oameni îți spun că ești ***. Suntem vânduți pentru 10 generații și tu spui că am avut de câștigat de pe urma UE))))))) în curând rămânem și fără aer, pentru că totul este vândut.

Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor

Avatar comentarii

dinamo_forever_77 15.12.2023, 23:46

Liviu015   •  07.12.2023, 14:12

Bune previziunile pentru zodia mea.

Argumente ai? Iti zic eu ca nu. Vorbesti ca sa te afli in treaba! P.S. Atata timp cat nu aveti argumente,pentru mine, vorbele voastre sunt zgomote inutile.

Avatar comentarii

boierasul 16.12.2023, 07:18

Lecoqsportif   •  07.12.2023, 15:38

Sa speram ca a fost si ultimul sezon.

Argumente????? NIVELUL DE TRAI din România este cel mai bun argument. Cifrele care sunt publice, privind DATORIA EXTERNĂ a României le cunoști???? Insiști cu acei bani din PNRR dar nu spui o vorbă despre CONDIȚIILE IMPUSE DE UE pentru accesarea acelor bani. Cine a negociat acest PNRR trebuie condamnat la închisoare pentru răul făcut țării.

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.