| Ştiri | Știri România

Guvernul a aprobat prelungirea cu încă două luni a plafonării adaosului comercial pentru alimentele de bază. Care este lista produselor

« Înapoi la articol

Comentarii (20)
Avatar comentarii

golgol 31.01.2024, 10:36

Asa manageri de tara slabi și incompetenți n am mai văzut. Nu mai votați incompetenți. Pai tu dai bani sa reduci un preț la un aliment în loc sa reînvii industria, agricultura și sa mâncăm ieftin și bun din propria ograda în loc sa ne vindem granele cu 2 bani și sa cumpărăm cu 10 lei de la tarile prietene, culmea tot graul nostru Asa istețime.. Eu ii zburam din funcții pt incompetenta, nu au rezultate, pt ce i plătim în mii de euro? Voi chiar nu va dați seama că e vrăjeala pe bani mulți pt ei?

Avatar comentarii

traianberchiu 31.01.2024, 10:41

Aceasta plafonare la preturile unor alimente nu influenteaza cu nimic cumparatorii deoarece magazinele fie micsoreaza cantitatea mentinand pretul sau maresc preturile la alte produse.

Avatar comentarii

durban22 31.01.2024, 11:08

Cum nici pana acum nu a avut nici un efect, aceasta decizie a guvernului, cu atat mai mult nici aceste doua luni nu vor fi de mare ajutor populatiei !!.

Avatar comentarii

Vrajitoarea 31.01.2024, 11:43

Guvernul plafonează pe o parte iar magazinele suprataxeaza pe altă parte. Ce economisești pe mere.....dai suplimentar pe...pere! Sau să renunțăm la pere? Să ne limităm doar la cartofi, lapte , fidea? Să trăiască doar cei care își permit?

Avatar comentarii

nasty1 31.01.2024, 12:09

Romanii nu-s chiar atat de prosti cum ii cred Ciolacu/PSD si Ciuca/PNL. E de ajuns sa mergi la cumparaturi ca sa vezi cum cresc in permanenta preturile in toate magazinele. Iar cand tragi linia lista de cumparaturi costa mai mult saptamanal, nu mai putin!

Avatar comentarii

MoSi202 31.01.2024, 12:15

Din păcate este o decizie care nu prea îi ajută pe cei care au venituri mici! Da,scad prețurile la unele produse,iar la alte produse prețurile cresc.

Avatar comentarii

mariussorin75 31.01.2024, 12:17

Nu cred ca ajuta cu ceva populatia aceste plafonari, comerciantii au grija sa regleze din pix asta

Avatar comentarii

Ana.m. 31.01.2024, 12:29

Doar 2 luni, nu este suficient

Avatar comentarii

Realist2023 31.01.2024, 12:45

Nu va lasati amagiti, scaderile sunt infinitezimale, picatura in ocean, e doar o manevra politica !

Avatar comentarii

Luntrasul 31.01.2024, 13:01

S-a prelungit cu inca 60 de zile plafonarea adaosurilor comerciale la alimentele de baza...

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.