Mărturii din centrele de bătrâni deținute de un tânăr politician PSD în București unde autoritățile au găsit „saltele cu urme de fecale”. Închis pentru 6 luni, un azil a fost redeschis după patru zile
Horia Constantinescu, seful ANPC, e membru PSD, ca si cei din clanul Barbalau, ca si Firea si Pandele. De aia s-a renuntat la sanctiuni si s-au redeschis azilele groazei. E golanie politica. Oricum, s-a dus pe apa sambetei imaginea celor din PSD de ocrotitori ai "buneilor" si "seniorilor". Dimpotriva, pesedistii sunt niste tortionari care fac milioane de euro din exploatarea si chinuirea batranilor fara aparare in azilele groazei.
Dacă pui cap la cap toate datele și informațiile publicate în toata campania asta pe centrele de bătrâni si le inmultești cu douăzeci, te apropii poate de adevărată dimensiune a caracatiței politicului în sectorul asta de asistenta sociala, un sector bănos, zemos, plin de .... "satisfactii" pentru politicienii intreprinzatori implicați. Viata și demnitatea bătrânilor au ajuns o sursa de invidiat în stoarcerea banilor. Iar toată sceneta piticienilor cu "seniorii nostri" este o demagogie fără seamăn dar caracteristica lor, arivisti de profesie. Jecmanitori ordinari care cauta sa se inavuteasca fără scrupule.
De aceea nici nu vor sa reglementeze corect activitatea, lasata in mod deliberat, la mana libera a golanilor. Asta dar si alte activități unde robinetul curge și curge și curge în buzunarele lor.
Femeie, mama, fiica, firea din ministerul ei privat nici nu s-a gândit sa facă ceva pentru bătrânii astia. A făcut destule pentru cei care ii exploatează pe batrani. Toți ăștia roiau în jurul ei. Numai ai ei. Matca din stup.
Ați citit ? El, săracul, nu poate face "busines pe demnitatea bătrânilor" dar a făcut anul trecut, tineti-va bine, un profit de 830.000 de lei. Din acele azile. După el, un mizilic. Poate mai are și altele pe care mămica sa mult prea experimentata, după cum rezulta din trecutul ei, le administrează. Pe banii și demnitatea bătrânilor.
Asta ajung bătrânii pana la urma : surse de parvenire, material de lucru în mana escrocilor, bătaia de joc a unor gangsteri.
Culmea sadismului... eu nu stiu daca sint oameni aceia sau carcase goale...cei care pretind ca ingrijesc batrini....le doresc sa fie tratati la fel la batrinete
Mărturii din centrele de bătrâni deținute de un tânăr politician PSD în București unde autoritățile au găsit „saltele cu urme de fecale”. Închis pentru 6 luni, un azil a fost redeschis după patru zile
« Înapoi la articol
bituca 22.07.2023, 10:45
S-a intervenit politic.
mica 22.07.2023, 10:50
Daca au relatii orice se poate.
durban22 22.07.2023, 11:12
Aceste persoane ar trebui bagate direct in puscarie, iar aceste azile complet desfiintate !.
nasty1 22.07.2023, 11:16
Horia Constantinescu, seful ANPC, e membru PSD, ca si cei din clanul Barbalau, ca si Firea si Pandele. De aia s-a renuntat la sanctiuni si s-au redeschis azilele groazei. E golanie politica. Oricum, s-a dus pe apa sambetei imaginea celor din PSD de ocrotitori ai "buneilor" si "seniorilor". Dimpotriva, pesedistii sunt niste tortionari care fac milioane de euro din exploatarea si chinuirea batranilor fara aparare in azilele groazei.
Ando22 22.07.2023, 11:24
Frumosul1 • 16.07.2023, 18:56
După ce a jefuit babele din Moscova cu 12 ani de pușcărie la activ a ajuns mare șef sponsorizat de Kremlin frumoasa societate mai au și rușii ăștia
Când toate drumurile duc la... Fii rea
Mirciulica 22.07.2023, 11:37
Dacă pui cap la cap toate datele și informațiile publicate în toata campania asta pe centrele de bătrâni si le inmultești cu douăzeci, te apropii poate de adevărată dimensiune a caracatiței politicului în sectorul asta de asistenta sociala, un sector bănos, zemos, plin de .... "satisfactii" pentru politicienii intreprinzatori implicați. Viata și demnitatea bătrânilor au ajuns o sursa de invidiat în stoarcerea banilor. Iar toată sceneta piticienilor cu "seniorii nostri" este o demagogie fără seamăn dar caracteristica lor, arivisti de profesie. Jecmanitori ordinari care cauta sa se inavuteasca fără scrupule. De aceea nici nu vor sa reglementeze corect activitatea, lasata in mod deliberat, la mana libera a golanilor. Asta dar si alte activități unde robinetul curge și curge și curge în buzunarele lor. Femeie, mama, fiica, firea din ministerul ei privat nici nu s-a gândit sa facă ceva pentru bătrânii astia. A făcut destule pentru cei care ii exploatează pe batrani. Toți ăștia roiau în jurul ei. Numai ai ei. Matca din stup. Ați citit ? El, săracul, nu poate face "busines pe demnitatea bătrânilor" dar a făcut anul trecut, tineti-va bine, un profit de 830.000 de lei. Din acele azile. După el, un mizilic. Poate mai are și altele pe care mămica sa mult prea experimentata, după cum rezulta din trecutul ei, le administrează. Pe banii și demnitatea bătrânilor. Asta ajung bătrânii pana la urma : surse de parvenire, material de lucru în mana escrocilor, bătaia de joc a unor gangsteri.
Vrajitoarea 22.07.2023, 11:44
Nemernicia nu are culoare politică!
Solteris 22.07.2023, 12:13
Culmea sadismului... eu nu stiu daca sint oameni aceia sau carcase goale...cei care pretind ca ingrijesc batrini....le doresc sa fie tratati la fel la batrinete
Gabi1975. 22.07.2023, 13:19
Criminali, de ce nu și-a dus părinții acolo sa aibă parte de acele tratamente aplicate bieților bătrâni.
Frumosul1 22.07.2023, 14:37
Se scot bani frumoși cu azilele ăstea dar ar trebui îngrijiți cum trebuie bătrânii noștri nu în bătaie de joc
1 2 ›
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.