| Ştiri | Știri Externe

Moment rar în Republica Moldova: Mitropolitul bisericii subordonate Moscovei îl critică pe patriarhul Kiril. „Republica Moldova se va reuni inevitabil cu România”

« Înapoi la articol

Comentarii (23)
Avatar comentarii

mica 21.10.2023, 11:53

Sa mearga la razboi daca tot isi spun parerea.

Avatar comentarii

chiruleonard 21.10.2023, 12:11

Rămâne de văzut ce va mai fi!

Avatar comentarii

durban22 21.10.2023, 13:17

Ei sant doar cu sfaturile insa sa-i indemne pa mai marii tarii la masa tratativelor ,nu am auzit pe niciunul dintre ei !.

Avatar comentarii

musatm000 21.10.2023, 13:38

Cizma ruseasca alasat urmeadanci in constiinta romaneasca,nu e ramane sa demascam tot ce este antiromanesc,am fost mereu batjocoriti ,jefuiti,masacrati in numele a ce?...mai marele bisericii ruse este manjit pe maini de sangele copiilor morti,a copiilor deportati,a distrugerii si mutilarii unei tari ,acest individ este la fel de vinovat ca Putin sau Prigojin ,cat despre mitropolitul Moldovei ,il cred de bune intentii daca merge la statuia lui Stefan si cere iertartare in genunchi apoi se retrage

Avatar comentarii

joydownson 21.10.2023, 13:59

Ce se face ca nu intelege mitropolitul Vladimir? Asta este politica dusa de biserica rusa si de statul rus, sa cucereasca noi teritorii pe care sa le rusifice cu tot cu populatie. Daca se opune rezistenta la rusificare, se face ca in Ucraina, Cecenia, Georgia, se rade tot inclisuv populatia si se aduce colonisti. La asta e parte mitropolitul Vladimir. Sa-i fie rusine!

Avatar comentarii

Nelualex.83 21.10.2023, 14:03

O să vedem ce ne rezervă viitorul

Avatar comentarii

ssLazio 21.10.2023, 14:30

Urmeaza sa se afuriseasca intre ei.

Avatar comentarii

VolodimirZelenski 21.10.2023, 14:48

tomitan   •  15.10.2023, 12:37

Israelul ar trebui sa puna urmatoarea conditie, existenta unui stat palestinian in acelasi timp cu existenta unui stat kurd.Ce parere au Turcia,Irak,Iran si Siria? Si kurzii sunt un popor de cateva milioane ( 40-50 milioane ) fără casă,culmea si musulmani.PKK-ul este organizatie teroristă?Dar Hamas? Iar China mai intâi sa le dea autonomie uigurilor si tibetanilor ,să restabileasca democratia in Hong Kong asa cum a promis cand a primit inapoi HK ul,apoi sa dea lectii.

Alte trei stelute! Mi-era dor de ele!

Avatar comentarii

symypescarul 21.10.2023, 15:25

Avem destui TURNATORI,si din 89 si acum din MOLDOVA COMUNISTA!!!!

Avatar comentarii

pikpik 21.10.2023, 15:58

O propunere de pace de ce nu fac? Si apoi sunt specialisti in politicå sau au stelute pe umår?

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.