| Ştiri | Politică

Nicușor Dan va candida la președinție ca independent în 2025: „Este nevoie de o schimbare fundamentală”

« Înapoi la articol

Comentarii (8)
Avatar comentarii

Realist2023 16.12.2024, 20:12

Ei da, acum avem cu cine vota !

Avatar comentarii

Mirciulica 16.12.2024, 20:52

Toată această alianță chiar căuta un candidat comun. Daca nu e un subterfugiu pentru a-si aduce fiecare partid, in fata, propriul om ( adică tragedia de ciolacu, catastrofa de ciuca sau, deja declarat pe fata, modiocra de lasconi ), atunci Nicușor Dan e o varianta rezonabilă, cu vizibilitate și, demonstrat deja, verticalitate și valoare. A căuta alte figuri este doar o manifestare de orgoliu pesedisto-penelista. De usereu nu mai spun nimic pentru că ei și-au schițat strategia de ieșire din această alianță. Și așa vom avea doi candidați proeuropeni și un legionar produs. A, și o opoziție diversificata - usereu și aur/pot/sos.

Avatar comentarii

Vrajitoarea 16.12.2024, 21:10

Ce-ai făcut Bobiță? Din ce in ce mai bine!!!

Avatar comentarii

ciobanudorin_2006 16.12.2024, 22:13

Șah și mat.Clasa politica în corzi.Sa vedem dacă își va tine și promisiunile.Romania nu e numai București.Moldova a fost dezavantajata de toți politicienii.Va tine cont și de noi?Nu vrem decât normalitate.

Avatar comentarii

CostelMC 16.12.2024, 22:42

Eu îl votez. A studiat pe bune, e un om modest, are principii și poate fi o soluție pentru țară. Nu e perfect, dar pana acum nu e unul mai bun ca el.

Avatar comentarii

MihaiOctavian 17.12.2024, 00:43

Și eu cred că este cea mai bună varintă și poate singura până în acest moment. M-ar bucura și mai mult dacă ar accepta doar ajutor din partea oricăror partide, mai puțin partidul comunist , sau cum îi zice ăstuia, psd parcă...

Avatar comentarii

bozo76 17.12.2024, 08:41

Nicusor iMpotriva lasco i. Geoana. Ciuca. Marcello. Asa. Cu banii cum e treaba e gratis campania. Si mai e ceva. Presedintele sa n-aiba naiba salariu. Si nici avion . Asa mi se pare corect. Ca sa nu fie interpretari ca vin la ciolan....

Avatar comentarii

daniel098 17.12.2024, 10:47

Desi sunt om de dreapta, ce face ND, nu este ok. Ar fi trebuit sa se consulte cu partidepe pro-occidentale pentru ca daca o sa avem iar mai multi candidati de dreapta... s-ar putea sa ne pomenim in turul 2 cu alt CG. In alta ordine de idei, nu il consider bun pe ND pentru functia suprema in stat. La Primaria Capitalei nu a demonstrat nimic. Parcurile arata cum arata, termoficarea lasa de dorit mult inca dupa atatia ani in care a fost Primar General, ajutoarele pentru persoanele cu handicap au fost injumatatite si se platesc cu intarziere de ani si multe, multe altele... A mai facut si acel referendum pentru ce? Ca sa mai cheltuim niste bani? Sunt convins ca alianta poate sa scoata un candidat mult mai capabil si mai pregatit decat ND.

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.