Andrei (foto), fiul senatoarei Sorina Plăcintă, acuzat că, în urmă cu o săptămână, şi-a bătut prietena şi că l-a călcat cu maşina pe bărbatul care a încercat să intervină între ei, ar putea scăpa de puşcărie.

Potrivit unor surse judiciare, încadrarea de tentativă de omor ar putea fi schimbată în vătămare corporală, astfel că ar scăpa de pedeapsa cu închisoarea. Avocatul băiatului se bazează pe faptul că omul pe care Andrei l-a lovit cu autoturismul era beat şi s-ar fi dezechilibrat. Victima a fost supusă ieri unei expertize medico-legale în urma căreia se va stabili şi numărul de zile de îngrijiri de care are nevoie. În acest timp, Andrei Plăcintă speră ca azi să fie eliberat, după ce avocatul său a făcut recurs la decizia de arestare.

Citeşte şi: Studiile lui Andrei Plăcintă au costat-o pe mămica senator 500.000 €!

Procurorii spun că Andrei Plăcintă a vrut să se răzbune pe bărbatul care a sărit în ajutorul iubitei lui: «A încercat să-l calce cu maşina de 26 de ori»

Fiul senatoarei Plăcintă nu s-a obişnuit cu celula | Mănâncă doar pacheţelul de la tati

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.