Cei care au observat mașina în flăcări au încercat să stingă focul cu extinctoare, însă în zadar. Au fost solicitați pompierii Detașamentului de Pompieri Arad să lichideze incendiul. Pentru că nu au putut urca cu autospeciala de stingere cu apă și spumă până la etajul doi, pompierii au desfășurat o linie de furtun până la locul unde ardea autoturismul, lichidând astfel focul.

Din cauza incendiului, parcarea mall-ului a fost împânzită de un fum dens. Din fericire, în jurul mașinii nu se mai aflau alte autoturisme, astfel că flăcările nu s-au extins. Urmează să se stabilească cauzele producerii incendiului.

sursa foto: aradon.ro

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.