| Ştiri | Știri Externe

Ministrul israelian al Apărării anunță oficial etapa a treia a războiului. Cine va conduce Gaza postbelică

« Înapoi la articol

Comentarii (31)
Avatar comentarii

traianberchiu 04.01.2024, 15:56

Poate dupa lichidarea tuturor liderilor Hamas conflictul se va sfarsi. Important ce se va intampla dupa razboi, in Fasia Gaza.

Avatar comentarii

deroberto 04.01.2024, 16:00

"Fiecare mamă arabă ar trebui să știe că dacă fiul ei a participat, direct sau indirect,.... sângele lui va curge” În traducere libera, războiul va continua atâta timp cât va fi necesar, chiar și după ce toți ostaticii ar ajunge înapoi. Mă întreb, dacă nu cumva armata lui" hamas ", are peste 50 % din bărbații apți de luptă, din Gaza. Avem totuși dovada anvergurii tunelurilor la care au participat peste 60% din populație Luând în calcul, că fiecare dintre soldații Hamas, au familii.

Avatar comentarii

dsterian2001 04.01.2024, 16:13

nu se mai termina.................................

Avatar comentarii

parpalache 04.01.2024, 16:47

chiruleonard   •  24.12.2023, 11:02

Arata foarte bine. Felicitări!

Bre,nu ți-e clar care-i scopul?!O zisera miniștrii aia doi din guvernul israelian:„Curațarea”Gazei de toți...palestinienii,sau- intr-o prima faza- doar„o zona tampon(jumatatea nordica),ca sa faca loc coloniilor israeliene!Ce tot ii dai cu teroriștii?!Pâna acum au omorât 23 de mii de palestinieni,majoritatea copii și femei!

Avatar comentarii

parpalache 04.01.2024, 16:52

Moshu   •  24.12.2023, 18:11

"s-a adâncit îndepărtarea omului de Dumnezeu, dar și de creație"...omul a fost creat pt a-l gazdui pe Satan,pt a-l "inchide in pamant"! Parintele Arsenie Papacioc spune ca Dumnezeu se defineste :"Eu sunt acela care(sunt) exist".Cind Satan a incercat sa-i ia locul lui Dumnezeu a incercat sa se defineasca si el spunind "Eu sunt..." si in acel moment a fost aruncat afara ! Si unde oare il gasim pe "eu sunt" ??

Ce ostatici!Când bombardeaza la gramada,sau trag in orice barbat gasesc!Pe ostaticii aia 3, de ce i-au omorât-cu toate ca erau roșcovani și vorbeau in ebraica?!Scopul este teroarea in rândurile populației civile-ca sa o faca sa plece din Gaza!Iar daca pleaca...nu vor mai fi primiți innapoi!

Avatar comentarii

parpalache 04.01.2024, 17:03

Cica„un purtator de cuvânt al guvernului israelian a declarat ca Israel se va prezenta in fața Curții Intermalionale pentru a...risipi calomniile absurde ale Africii de Sud”!Mda!Probabil ca pâna atunci(pe 11 ianuarie),atotputernica evreime mondiala va avea grija sa„puna”in completul de judecata numai judecatori deja„lamuriți”(intr-un fel sau altul)!

Avatar comentarii

parpalache 04.01.2024, 17:07

Simona.T   •  24.12.2023, 18:56

Un articol bun pentru cei in pana de idei

Din puțul gândirii tale!Dupa ce-i vor„lichida” pe toți... palestinienii va fi pace!

Avatar comentarii

Marica13 04.01.2024, 20:27

Sper sa terminati o data.

Avatar comentarii

Luizamatza 05.01.2024, 00:35

Razboiul a cuprins intregul orizont al pamantului.

Avatar comentarii

asdqaz 05.01.2024, 00:55

cat mai au de luptat si cu cine

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.