Pai bine, bravo ca bravo, dar solutie diplomatica cum? Ca nici noua nu ne-ar convenii sa cedam teritoriul pentru pacea cu Bulgaria sau cu Ungaria, deci in afara de vorbe si teorie,solutia negocierilor pentru ce ar fi? Ca Rusia sa pastreze ce a furat? Asta nu e diplomatie,asta e supunere! Deci revin, bravo Ungaria pentru ce?
Iranul a lovit Israelul unde a vrut, pentru ca a folosit rachete balistice. In rest, aliatii Israelului sunt obligati prin contract sa spuna ca nu s-a intamplat nimic. Asa-i in tenis.
Nu chiar corect. Reciteste Articolul 5. O tara membra decide singura ce fel de ajutor si actiuni militare sunt necesare ptr a ajuta o alta tara membra din organizatie. Poate parlamentul Ungariei decide ca actiunile ei in a apara NATO , este sa trimita kit uri medicale si fete de perne. Este uimitor ca toti Europenii si in special toti mioriticii au auzit de Articolul 5. Dar absolut nimeni nu a auzit de Articolul 3. Nu au auzit. Nu sunt interesati sa auda. Nu le pasa sa afle continutul acelui Articol 3. Si va suparati si il injurati pe Trump cand acestuia ai pasa de contribuabilul american. Mai curand sau mai tarziu MOACA,se va termina. IMORALITATEA, va fi corectata. RESPONSABILITATEA, va reapare pe radarul contribuabilului European si al celui miortic. Daca nu, este recomandabil sa invatati limba rusa.
Ungaria are dreptate. Finalul acestui razboi poate fi obtinut doar pe cale diplomatica. Problema este ca nimeni nu doreste incheierea razboiului. Nu vorbesc de oamenii de rand. Vorbesc de sefii de stat, sefii UE, sefii NATO , care deservesc interesele producatorilor de armament.
Cand ati vazut sau auzit ultima data de discutii despre pace ? Toti vor doar arme.
Să le propunem austriecilor un schimb de experientă pe domeniul justitiei.Le trimitem o delegatie formata din judecatorii din CSM & CCR in frunte cu Savonea & Fam.Stan .Intr-o luna le elibereaza toti coruptii ,criminalii ,drogatii si pedofilii Golesc inchisorile austriece imediat.
PS.Problema este ca guvernul austriac trebuie sa se pregateasca financiar,sa le dea pensii si lefuri speciale.
Scumpul meu pacifist, dar Ucraina ar încheia pacea și în seara asta dacă li s-ar respecta granițele recunoscute internațional (inclusiv de către Rusia). Însă poate ne spui părerea lui Putin despre asta.
Ungaria anunță o „luptă lungă” împotriva NATO. Ce motive invocă
« Înapoi la articol
Richardxyz13 11.05.2024, 00:50
Bravo, Ungaria! Ajunge cu atata război, atatea vieti pierdute, atatea familii distruse, atâția oameni fugiți din calea războiului.
Mihaita_._ 11.05.2024, 01:02
Pai bine, bravo ca bravo, dar solutie diplomatica cum? Ca nici noua nu ne-ar convenii sa cedam teritoriul pentru pacea cu Bulgaria sau cu Ungaria, deci in afara de vorbe si teorie,solutia negocierilor pentru ce ar fi? Ca Rusia sa pastreze ce a furat? Asta nu e diplomatie,asta e supunere! Deci revin, bravo Ungaria pentru ce?
K476 11.05.2024, 01:53
Daca ajutorul vine de la NATO, toti membrii trebuie obligati sa participe proportional, altfel sunt participari in nume propriu.
Sfantul_Cuvios_Pafnutie 11.05.2024, 02:01
ssLazio • 02.10.2024, 12:55
Ahtiate dupa bani si atentie, amandoua.
Te ține să strigi asta în Rusia?
Alamar13 11.05.2024, 04:02
suparman • 02.10.2024, 13:57
Iranul a lovit Israelul unde a vrut, pentru ca a folosit rachete balistice. In rest, aliatii Israelului sunt obligati prin contract sa spuna ca nu s-a intamplat nimic. Asa-i in tenis.
Nu chiar corect. Reciteste Articolul 5. O tara membra decide singura ce fel de ajutor si actiuni militare sunt necesare ptr a ajuta o alta tara membra din organizatie. Poate parlamentul Ungariei decide ca actiunile ei in a apara NATO , este sa trimita kit uri medicale si fete de perne. Este uimitor ca toti Europenii si in special toti mioriticii au auzit de Articolul 5. Dar absolut nimeni nu a auzit de Articolul 3. Nu au auzit. Nu sunt interesati sa auda. Nu le pasa sa afle continutul acelui Articol 3. Si va suparati si il injurati pe Trump cand acestuia ai pasa de contribuabilul american. Mai curand sau mai tarziu MOACA,se va termina. IMORALITATEA, va fi corectata. RESPONSABILITATEA, va reapare pe radarul contribuabilului European si al celui miortic. Daca nu, este recomandabil sa invatati limba rusa.
BenBen 11.05.2024, 04:51
Ori esti cu NATO ori impotriva.Voi cu cine dracu sunteti???
BenBen 11.05.2024, 04:56
*** si iubire de dominatie...
Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor
serbandan82 11.05.2024, 06:58
Trebuie dați afară urgent din alianța.De ce nu fac o alianță cu Ukhnaagiin Khürelsükh să-i primească înapoi.
NicolaeS 11.05.2024, 10:34
Ungaria are dreptate. Finalul acestui razboi poate fi obtinut doar pe cale diplomatica. Problema este ca nimeni nu doreste incheierea razboiului. Nu vorbesc de oamenii de rand. Vorbesc de sefii de stat, sefii UE, sefii NATO , care deservesc interesele producatorilor de armament. Cand ati vazut sau auzit ultima data de discutii despre pace ? Toti vor doar arme.
Sfantul_Cuvios_Pafnutie 11.05.2024, 10:42
tomitan • 02.10.2024, 16:39
Să le propunem austriecilor un schimb de experientă pe domeniul justitiei.Le trimitem o delegatie formata din judecatorii din CSM & CCR in frunte cu Savonea & Fam.Stan .Intr-o luna le elibereaza toti coruptii ,criminalii ,drogatii si pedofilii Golesc inchisorile austriece imediat. PS.Problema este ca guvernul austriac trebuie sa se pregateasca financiar,sa le dea pensii si lefuri speciale.
Scumpul meu pacifist, dar Ucraina ar încheia pacea și în seara asta dacă li s-ar respecta granițele recunoscute internațional (inclusiv de către Rusia). Însă poate ne spui părerea lui Putin despre asta.
1 2 3 ›
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.