Postând un filmuleț amenințător pe YouTube, gruparea internațională de hackeri Anonymous a promis că va ”uni umanitatea din întreaga lume” împotriva ISIS, și i-a prevenit în provința unor viitoare atacuri asupra impotriva rețelelor sale de recrutări online.
Vorbitorul din spatele măștii Guy Fawkes se pare că are un accent francez și promite represalii necruțătoare în urma atacurilor din Franța. ”Vă vom găsi, și nu vă vom mai da drumul”, ”Vom începe cea mai mare operațiune împotriva voastră”, ”Așteptați-vă la atacuri cibernetice uriașe împotriva voastră. Războiul a început. Pregătiți-vă.”
Citește mai multe pe playtech.ro

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.