Foarte bun articolul.
Jos pălăria!
Chiar a atins una dintre esențe, incompetența confirmată a ălora de se dau deștepții și \'telectualii politicii românești!
Niște tractoriști ajunși premieri...
Domnule Avocat Cătălin Dima,
va recunoasteti cuvintele: „Cred în adevăr, dar și în nevoia ca uneori să fie afirmat cu tact, pentru a nu face oamenilor mai mult rău decât bine.”.... „Cred în fapte bune. Fără ele, credința e doar o vorbă goală.”
Domnule Dima, pretindeți că aveți un singur model în viață – cel oferit de Iisus Hristos – și adăugați că vă întristează cei care sunt „creștini doar cu numele, fără fapte bune”.
Din păcate, discursul dumneavoastră din presă arată că folosiți teologia și valorile sacre doar ca pe o mască de marketing politic, menită să ascundă un dublu standard flagrant și un atac politic mascat.
Acolo unde pretindeți că „Ba da, putem!”, v-am trimis scrisoarea completă cu toate argumentele. Am ales să procedez așa din respect pentru propria dumneavoastră regulă, fiindcă nu aș dori să vă fac public mai mult rău decât bine.
Un cetățean care măsoară oamenii după fapte
Primul ministru ,după părerea mea,ar trebui să aibă mare grijă cu finanțele statului,să asigure egalitatea de șanse în piață, să nu împrumute țara pentru proiecte aberante ,să încurajeze inițiativa privată .....nu să arunce cu bani împrumutați la dobânzi mari pentru incurajarea consumului .....excursii in străinătate și produse din import...
Foamea începută sub baronul local Bolojan ar continua și sub baronul local Veștea
« Înapoi la articol
BugetaruAmarat 18.06.2026, 17:55
Foarte bun articolul. Jos pălăria! Chiar a atins una dintre esențe, incompetența confirmată a ălora de se dau deștepții și \'telectualii politicii românești! Niște tractoriști ajunși premieri...
DorinC 19.06.2026, 10:53
Domnule Avocat Cătălin Dima, va recunoasteti cuvintele: „Cred în adevăr, dar și în nevoia ca uneori să fie afirmat cu tact, pentru a nu face oamenilor mai mult rău decât bine.”.... „Cred în fapte bune. Fără ele, credința e doar o vorbă goală.” Domnule Dima, pretindeți că aveți un singur model în viață – cel oferit de Iisus Hristos – și adăugați că vă întristează cei care sunt „creștini doar cu numele, fără fapte bune”. Din păcate, discursul dumneavoastră din presă arată că folosiți teologia și valorile sacre doar ca pe o mască de marketing politic, menită să ascundă un dublu standard flagrant și un atac politic mascat. Acolo unde pretindeți că „Ba da, putem!”, v-am trimis scrisoarea completă cu toate argumentele. Am ales să procedez așa din respect pentru propria dumneavoastră regulă, fiindcă nu aș dori să vă fac public mai mult rău decât bine. Un cetățean care măsoară oamenii după fapte
misu50 20.06.2026, 08:47
Dar ceva despre baronii locali Olguta&co sau Stanescu din parohia d-voastra nimic, nimic? Sau pe acolo nu e foamete?
G_mann 21.06.2026, 16:21
Primul ministru ,după părerea mea,ar trebui să aibă mare grijă cu finanțele statului,să asigure egalitatea de șanse în piață, să nu împrumute țara pentru proiecte aberante ,să încurajeze inițiativa privată .....nu să arunce cu bani împrumutați la dobânzi mari pentru incurajarea consumului .....excursii in străinătate și produse din import...
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.