Mergi direct la conținut »
26 iun. Opinii Libertatea > Opinii

Vara asta nu pleca în vacanță! Nu sunt vremuri de concedii, festivaluri și paranghelii

« Înapoi la articol

Comentarii (5)

An0n1m_01   •   27.06.2022, 19:56

Ce s-a gândit sensei Tolontan… Întâi întrerup articolele și pun un buton mare cu “FA-TI CONT SI COMENTEAZA” iar ulterior imi mobilizez cadetii sa scrie niste *** de articole de tip provocator. Sa vezi tu ce o sa curga comentariile si ne creste traficul… Articolul nu are absolut nici un fundament economic, totul e bazat pe pareri si estimari. Daca ma intorc in martie 2020 gasesc fix aceleasi articole care prevestesc sfarsitul lumii si crize alimentare, sanitare, economice, financiare si interplanetare. Jenant.

Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor.

AlinCiocan   •   26.06.2022, 15:11

Nu am reusit sa inteleg articolul. Este sarcasm sau este pe bune? Este opinia autorului sau este o preluare/citare din lectura de la finalul textului?

tausance   •   26.06.2022, 14:51

Verbiaj-verbiaj

Jhonramboro   •   26.06.2022, 14:34

Tu chiar vorbesti serios? Stii sloganul "You only live once! "? Pai dupa 2 ani de panedmie, acum razboiul,... peste 1 an cine stie ce va fi, peste 2 nici atat. Deci dupa dumeata, ca dumneavoastră nu iti pot spune, ar trebui sa fim niste micuti roboti pe sistemul munca-acasa-munca, si cand ne defectam direct la groapa, dar fericiti ca da tara inainte. Hai ***!

Acest comentariu a fost moderat pentru că nu respectă regulile site-ului.

Alin.G   •   26.06.2022, 13:16

Adică greutățile crizei să apese tot pe umerii celor care muncesc mai mult, nu? Sugerați să ne supunem, să acceptăm tacit profiturile incredibil de nesimțite ale companiilor din domeniului petrolului și al gazelor. Când barilul a scăzut în urmă cu două luni prețurile de ce au crescut în continuare? Și nu este vorba doar despre ei, ci despre companii cu profituri uriașe care plătesc taxe nesimțit de mici. Nu, este vremea pentru marilor mișcări sociale. Lumea începe să conștientizeze anumite realități irefutabile și atunci când în sfârșit va exploda mămăliga...