Anul asta nu votez... sectia din Brugge a fost mutata in Zebrugge, vreo 20km mai incolo, la malul marii, o localitate mica.. ii zice in continuare Brugge, pe siteul MAE, dar nu e.. si codul postal e diferit.. o mica ticalosie..! In fine! Ne este greu sa ajungem acolo... probabil data viitoare o sa fie pe o insula pustie, undeva mai departe... Multumesc iubit partid!
Eu am votat împotriva grupului infracțional organizat care a jefuit România timp de 35 de ani. Ne-au ținut numai în escrocherii, scandaluri, mită, deturnări de fonduri și hoție. Nu au făcut spitale, nu au făcut școli, nu au făcut șosele sau autostrăzi. O istorie mizerabilă timp de 35 de ani. Au emigrat 5 milioane de români în căutarea unui trai mai bun la alții. Iar ei s-au îmbuibat. Sute și mii de fraude. Până și la orfelinate sau cămine de bătrâni. Veți rămâne în istorie acoperiți de rușine! Mai rău decât fanarioții. Și mai vreți și voturi?
Anul asta nu votez... sectia din Brugge a fost mutata in Zebrugge, vreo 20km mai incolo, la malul marii, o localitate mica.. ii zice in continuare Brugge, pe siteul MAE, dar nu e.. si codul postal e diferit.. o mica ticalosie..! In fine! Ne este greu sa ajungem acolo... probabil data viitoare o sa fie pe o insula pustie, undeva mai departe... Multumesc iubit partid!
Brugge - Blankenberg, 10 minute cu trenul (3.90 E biletul) + Blankenberg - Zeebrugge Kerk, 10 minute cu tramvaiul KT (3 E biletul). Secția de votare e la 3 minute de mers pe jos.
Eu am votat împotriva grupului infracțional organizat care a jefuit România timp de 35 de ani. Ne-au ținut numai în escrocherii, scandaluri, mită, deturnări de fonduri și hoție. Nu au făcut spitale, nu au făcut școli, nu au făcut șosele sau autostrăzi. O istorie mizerabilă timp de 35 de ani. Au emigrat 5 milioane de români în căutarea unui trai mai bun la alții. Iar ei s-au îmbuibat. Sute și mii de fraude. Până și la orfelinate sau cămine de bătrâni. Veți rămâne în istorie acoperiți de rușine! Mai rău decât fanarioții. Și mai vreți și voturi?
Asta cu, nu au făcut, nu e decît o propagandă comunistă. Tipic sovietic
Corect sa nu mai vreti PSD dar nu sa inlocuiti cu unii si mai periculosi care mint cum respira, auzi cheltuieli de campanie 0 ca el e trimisul lui Dzeu....
Brugge - Blankenberg, 10 minute cu trenul (3.90 E biletul) + Blankenberg - Zeebrugge Kerk, 10 minute cu tramvaiul KT (3 E biletul). Secția de votare e la 3 minute de mers pe jos.
De acasa totul pare perfect si aliniat... doar ca nu e asa.. mai pune o ora de mers cu bicicleta sa ajungem in brugge.. noi n-avem masini aici... vant ploaie soare mergem si ne descurcam pe bicicleta.. banutii care ii facem ii trimitem acasa, investim in familie si in tara, nu ne cumparam masini sau alte chestii costisitoare pe aici... in weekend abia ne revenim dupa munca de peste saptamana, mai muncim si sambata de multe ori, si ore suplimentare in timpul saptamanii, maxim 11 ore pe zi, tot ca sa facem un banutz pt acasa... asa ca in weekend suntem destul de obositi si flescaiti, nu ne mai arde sa mergem in aventuri pe unde au unii fantezii sa mute sectia de votare.. asta e, sper sa nu fie cu suparare!
LIVE TEXT Alegeri prezidențiale 2025, turul 1. Prezența la urne în primul tur a fost mai mică decât cea din 2024. Principalele reacții
« Înapoi la articol
Mihai111 03.05.2025, 11:23
Nu mai vrem psd ! Destul ! Ne-au ajuns 35 de ani de jaf organizat !
raduion507 03.05.2025, 16:47
Stimată diasporă , să vă fie rușine !!!!!Din 4-5 milioane cu care vă lăudați numai atâția ați reușit să vă treziți și să mergeți la vot?
Moravurinoi 03.05.2025, 23:42
Aoleo, Simioanee, ce-ai facuuut, nu poti sa manipulezi Diaspora cu privirea aia patrunzatoare de combinator fara meserie?
Andan09 04.05.2025, 00:55
Anul asta nu votez... sectia din Brugge a fost mutata in Zebrugge, vreo 20km mai incolo, la malul marii, o localitate mica.. ii zice in continuare Brugge, pe siteul MAE, dar nu e.. si codul postal e diferit.. o mica ticalosie..! In fine! Ne este greu sa ajungem acolo... probabil data viitoare o sa fie pe o insula pustie, undeva mai departe... Multumesc iubit partid!
Mihai111 04.05.2025, 13:32
Eu am votat împotriva grupului infracțional organizat care a jefuit România timp de 35 de ani. Ne-au ținut numai în escrocherii, scandaluri, mită, deturnări de fonduri și hoție. Nu au făcut spitale, nu au făcut școli, nu au făcut șosele sau autostrăzi. O istorie mizerabilă timp de 35 de ani. Au emigrat 5 milioane de români în căutarea unui trai mai bun la alții. Iar ei s-au îmbuibat. Sute și mii de fraude. Până și la orfelinate sau cămine de bătrâni. Veți rămâne în istorie acoperiți de rușine! Mai rău decât fanarioții. Și mai vreți și voturi?
TheWizardOfOz 04.05.2025, 19:11
Andan09 • 03.05.2025, 21:55
Anul asta nu votez... sectia din Brugge a fost mutata in Zebrugge, vreo 20km mai incolo, la malul marii, o localitate mica.. ii zice in continuare Brugge, pe siteul MAE, dar nu e.. si codul postal e diferit.. o mica ticalosie..! In fine! Ne este greu sa ajungem acolo... probabil data viitoare o sa fie pe o insula pustie, undeva mai departe... Multumesc iubit partid!
Brugge - Blankenberg, 10 minute cu trenul (3.90 E biletul) + Blankenberg - Zeebrugge Kerk, 10 minute cu tramvaiul KT (3 E biletul). Secția de votare e la 3 minute de mers pe jos.
Vasycool1976 04.05.2025, 19:33
Mihai111 • 04.05.2025, 10:32
Eu am votat împotriva grupului infracțional organizat care a jefuit România timp de 35 de ani. Ne-au ținut numai în escrocherii, scandaluri, mită, deturnări de fonduri și hoție. Nu au făcut spitale, nu au făcut școli, nu au făcut șosele sau autostrăzi. O istorie mizerabilă timp de 35 de ani. Au emigrat 5 milioane de români în căutarea unui trai mai bun la alții. Iar ei s-au îmbuibat. Sute și mii de fraude. Până și la orfelinate sau cămine de bătrâni. Veți rămâne în istorie acoperiți de rușine! Mai rău decât fanarioții. Și mai vreți și voturi?
Asta cu, nu au făcut, nu e decît o propagandă comunistă. Tipic sovietic
Mihai111 04.05.2025, 20:23
Dacă SRI, SIE și celelalte servicii bugetare au ceva de semnalat, să spună înainte de comunicarea rezultatelor alegerilor, nu după!
Moravurinoi 04.05.2025, 23:11
Corect sa nu mai vreti PSD dar nu sa inlocuiti cu unii si mai periculosi care mint cum respira, auzi cheltuieli de campanie 0 ca el e trimisul lui Dzeu....
Andan09 05.05.2025, 00:41
TheWizardOfOz • 04.05.2025, 16:11
Brugge - Blankenberg, 10 minute cu trenul (3.90 E biletul) + Blankenberg - Zeebrugge Kerk, 10 minute cu tramvaiul KT (3 E biletul). Secția de votare e la 3 minute de mers pe jos.
De acasa totul pare perfect si aliniat... doar ca nu e asa.. mai pune o ora de mers cu bicicleta sa ajungem in brugge.. noi n-avem masini aici... vant ploaie soare mergem si ne descurcam pe bicicleta.. banutii care ii facem ii trimitem acasa, investim in familie si in tara, nu ne cumparam masini sau alte chestii costisitoare pe aici... in weekend abia ne revenim dupa munca de peste saptamana, mai muncim si sambata de multe ori, si ore suplimentare in timpul saptamanii, maxim 11 ore pe zi, tot ca sa facem un banutz pt acasa... asa ca in weekend suntem destul de obositi si flescaiti, nu ne mai arde sa mergem in aventuri pe unde au unii fantezii sa mute sectia de votare.. asta e, sper sa nu fie cu suparare!
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.