„Înainte să răsară soarele, este foarte întuneric și foarte frig” - poate in muntii Austriei unde schiaza domnul Georgescu. La noi in Romania, incepand cu Iunie si pana aproape de sfarsitul lui Septembrie, se-ntampla sa fie si nopti cu 30 de grade Celsius la rasarit.
gabbagabbahey // Te citez : "incepand cu Iunie si pana aproape de sfarsitul lui Septembrie, se-ntampla sa fie si nopti cu 30 de grade Celsius la rasarit." Chiar 30 de grade, noaptea, nu s-a pomenit in Romania dar 8 grade, ziua, in IULIE, s-a pomenit in mai multi ani... Pe de alta parte, omul a folosit o LICENTĂ POETICĂ. Este "un pic cam greu" de inteles pentru unii...
„Înainte să răsară soarele, este foarte întuneric și foarte frig” - poate in muntii Austriei unde schiaza domnul Georgescu. La noi in Romania, incepand cu Iunie si pana aproape de sfarsitul lui Septembrie, se-ntampla sa fie si nopti cu 30 de grade Celsius la rasarit.
Pai Georgescu s-a adresat românilor,nu ucrainocilor!
Călin Georgescu a transmis un nou mesaj susținătorilor săi: „Înainte să răsară soarele, este foarte întuneric și foarte frig”
« Înapoi la articol
gabbagabbahey 25.03.2025, 14:21
„Înainte să răsară soarele, este foarte întuneric și foarte frig” - poate in muntii Austriei unde schiaza domnul Georgescu. La noi in Romania, incepand cu Iunie si pana aproape de sfarsitul lui Septembrie, se-ntampla sa fie si nopti cu 30 de grade Celsius la rasarit.
FLAVIA 27.03.2025, 12:28
gabbagabbahey // Te citez : "incepand cu Iunie si pana aproape de sfarsitul lui Septembrie, se-ntampla sa fie si nopti cu 30 de grade Celsius la rasarit." Chiar 30 de grade, noaptea, nu s-a pomenit in Romania dar 8 grade, ziua, in IULIE, s-a pomenit in mai multi ani... Pe de alta parte, omul a folosit o LICENTĂ POETICĂ. Este "un pic cam greu" de inteles pentru unii...
parpalache 27.03.2025, 13:56
gabbagabbahey • 25.03.2025, 12:21
„Înainte să răsară soarele, este foarte întuneric și foarte frig” - poate in muntii Austriei unde schiaza domnul Georgescu. La noi in Romania, incepand cu Iunie si pana aproape de sfarsitul lui Septembrie, se-ntampla sa fie si nopti cu 30 de grade Celsius la rasarit.
Pai Georgescu s-a adresat românilor,nu ucrainocilor!
DeDaia 31.03.2025, 21:56
parpalache • 27.03.2025, 11:56
Pai Georgescu s-a adresat românilor,nu ucrainocilor!
Tocmai în România sunt 30 de grade deci .... omul habar nu are. Se vrea intelectual dar este doar un mincinos și fals
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.