| Ştiri | Știri România

Călin Georgescu a transmis un nou mesaj susținătorilor săi: „Înainte să răsară soarele, este foarte întuneric și foarte frig”

« Înapoi la articol

Comentarii (4)
Avatar comentarii

gabbagabbahey 25.03.2025, 14:21

„Înainte să răsară soarele, este foarte întuneric și foarte frig” - poate in muntii Austriei unde schiaza domnul Georgescu. La noi in Romania, incepand cu Iunie si pana aproape de sfarsitul lui Septembrie, se-ntampla sa fie si nopti cu 30 de grade Celsius la rasarit.

Avatar comentarii

FLAVIA 27.03.2025, 12:28

gabbagabbahey // Te citez : "incepand cu Iunie si pana aproape de sfarsitul lui Septembrie, se-ntampla sa fie si nopti cu 30 de grade Celsius la rasarit." Chiar 30 de grade, noaptea, nu s-a pomenit in Romania dar 8 grade, ziua, in IULIE, s-a pomenit in mai multi ani... Pe de alta parte, omul a folosit o LICENTĂ POETICĂ. Este "un pic cam greu" de inteles pentru unii...

Avatar comentarii

parpalache 27.03.2025, 13:56

gabbagabbahey   •  25.03.2025, 12:21

„Înainte să răsară soarele, este foarte întuneric și foarte frig” - poate in muntii Austriei unde schiaza domnul Georgescu. La noi in Romania, incepand cu Iunie si pana aproape de sfarsitul lui Septembrie, se-ntampla sa fie si nopti cu 30 de grade Celsius la rasarit.

Pai Georgescu s-a adresat românilor,nu ucrainocilor!

Avatar comentarii

DeDaia 31.03.2025, 21:56

parpalache   •  27.03.2025, 11:56

Pai Georgescu s-a adresat românilor,nu ucrainocilor!

Tocmai în România sunt 30 de grade deci .... omul habar nu are. Se vrea intelectual dar este doar un mincinos și fals

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.