Mihai N., de 52 de ani, din Iasi, cartierul Nicolina, a ajuns la Spitalul de Neurochirurgie Sf. Treime dupa ce a sarit de la etajul patru al blocului in care locuieste cu familia. Barbatul este schizofrenic si nu a vrut sa spuna care sunt motivele care l-au determinat sa faca acest lucru necugetat. Si in urma cu trei luni, Mihai N. s-a aruncat de la etajul patru. Ca si atunci, cand a suferit doar cateva contuzii, si de data aceasta a scapat cu viata, pentru ca a cazut pe zapada. Dupa ce nu va mai avea nevoie de ingrijiri medicale, barbatul va fi transferat la Spitalul Socola pentru tratament psihiatric.

Vezi subiectele la matematică la Evaluarea Națională 2026 – ce le-a picat elevilor.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.