Un semnal trist care arată că linșajul mediatic funcționează în România. Scandalul „azilelor groazei” a fost amplificat fără nicio justificare, iar implicarea Gabrielei Firea în acest scandal a fost cel mult circumstanțială.
În sfârșit, s-a terminat. Pe când dosarul și cătușele? Că sper că nu scapă doar cu atât, cu o amărâtă de demisie.... Trebuie să răspundă cu adevărat, și ea și soțul ei.
Acu să vedem și pe ceilalți dacă pot fi aduși în fața justiției, Turcan, Ciucă, care a mai fost.....
Că s-au aflat multe zilele astea, din urmă....
In acceptiunea acestei fiinte tulburi familie inseamna ea si tot felul de grostei caratori de pliante. Nici prin gand nu i-ar trece sa perceapa rasa umana ca pe o familie extinsa. A facut atata bine oamenilor, tot felul de targuri pasunistice prin centrul orasului, fonduri turnate pe la soferi si cei care o cunosc in privat. E cu adevarat miloasa doamna.
..e vorba de fapt de România prost educată.. Cred că și Iohannis își dă seama că documentul respectiv nu va folosi la nimic. În cel mai "bun" caz, doar ca pretext pentru bobârnace, acum, la final de mandat..
E și multă ipocrizie în acest demers.
O fi având și Iohannis defectele lui, dar să-i pui în cârcă faptul că în 42(conform edupedu.ro) de licee niciun elev n-a luat Bac-ul, mi se pare de prost gust..
„Copiii mei sunt foarte isteți, dar din cauză că nu mereu(Sic!) părinții au cu ce să le cumpere rechizite vin fără pixuri.." spune cu patos, dar(din păcate pentru ea și pentru acei elevi..) și cu o topică incorectă a frazei distinsa profă, care vede așchia dar nu vede bârna.. Iar un pix simplu se poate cumpăra cu 50 de bani.. Punem pariu că mai toți elevii aceia au smartphone(cu internet, facebook, tik-tok, instagram și toate celelalte..)? Nu mai zic de tabletele primite în pandemie..
Vă mai irosiți muniția pe ținte false, pentru că oricum singurul profitor(după cum reiese din ultimele sondaje) este Aur, care a urcat pe locul 2. Iar simpatizanții Aur nu dau doi bani nici pe educație, nici pe cei educați.. Cam ce așteptări aveți de la un ministru al învățământului dat de Aur, sau un prim-ministru, sau un Președinte..?
Pentru că într-acolo ne-ndreptăm dacă PSD, PNL și USR își dau la gioale, unii altora..
Fara nicio justificare pentru: soferii si postacii familiei firea, oamenii fara creier si respect pentru semeni.
Gabriela Firea, demisie după o discuție cu Marcel Ciolacu la Guvern. Firea venise cu hârtia gata scrisă
« Înapoi la articol
laurlaur2180 14.07.2023, 17:47
Era cazul. Oare mai candideaza la Primaria Capitalei?
valihaita 14.07.2023, 18:01
Firea a demisionat degeaba !
Misu1950 14.07.2023, 18:05
Asta e singurul lucru bun facut de ciclonul ce s-a abatut asupra Romaniei! Cred ca Domnul l-a trimis, caci Firica si-a facut stramb crucile...
demostene1 14.07.2023, 18:07
Până la alegeri o sa fie fata cuminte, o sa se pozeze cu bătrâni și preoți și lumea o sa uite. Că așa e r romanul, mare uituc
radumatei 14.07.2023, 18:17
Un semnal trist care arată că linșajul mediatic funcționează în România. Scandalul „azilelor groazei” a fost amplificat fără nicio justificare, iar implicarea Gabrielei Firea în acest scandal a fost cel mult circumstanțială.
Frumosul1 14.07.2023, 18:17
Altcineva mai bun de la PSD urmează și poate fara cunoștințe păguboase.
aaaa32xbz 14.07.2023, 18:38
În sfârșit, s-a terminat. Pe când dosarul și cătușele? Că sper că nu scapă doar cu atât, cu o amărâtă de demisie.... Trebuie să răspundă cu adevărat, și ea și soțul ei. Acu să vedem și pe ceilalți dacă pot fi aduși în fața justiției, Turcan, Ciucă, care a mai fost..... Că s-au aflat multe zilele astea, din urmă....
mir.moc 14.07.2023, 18:39
In acceptiunea acestei fiinte tulburi familie inseamna ea si tot felul de grostei caratori de pliante. Nici prin gand nu i-ar trece sa perceapa rasa umana ca pe o familie extinsa. A facut atata bine oamenilor, tot felul de targuri pasunistice prin centrul orasului, fonduri turnate pe la soferi si cei care o cunosc in privat. E cu adevarat miloasa doamna.
mir.moc 14.07.2023, 18:40
Mircea_1958 • 08.07.2023, 11:31
..e vorba de fapt de România prost educată.. Cred că și Iohannis își dă seama că documentul respectiv nu va folosi la nimic. În cel mai "bun" caz, doar ca pretext pentru bobârnace, acum, la final de mandat.. E și multă ipocrizie în acest demers. O fi având și Iohannis defectele lui, dar să-i pui în cârcă faptul că în 42(conform edupedu.ro) de licee niciun elev n-a luat Bac-ul, mi se pare de prost gust.. „Copiii mei sunt foarte isteți, dar din cauză că nu mereu(Sic!) părinții au cu ce să le cumpere rechizite vin fără pixuri.." spune cu patos, dar(din păcate pentru ea și pentru acei elevi..) și cu o topică incorectă a frazei distinsa profă, care vede așchia dar nu vede bârna.. Iar un pix simplu se poate cumpăra cu 50 de bani.. Punem pariu că mai toți elevii aceia au smartphone(cu internet, facebook, tik-tok, instagram și toate celelalte..)? Nu mai zic de tabletele primite în pandemie.. Vă mai irosiți muniția pe ținte false, pentru că oricum singurul profitor(după cum reiese din ultimele sondaje) este Aur, care a urcat pe locul 2. Iar simpatizanții Aur nu dau doi bani nici pe educație, nici pe cei educați.. Cam ce așteptări aveți de la un ministru al învățământului dat de Aur, sau un prim-ministru, sau un Președinte..? Pentru că într-acolo ne-ndreptăm dacă PSD, PNL și USR își dau la gioale, unii altora..
Fara nicio justificare pentru: soferii si postacii familiei firea, oamenii fara creier si respect pentru semeni.
MicaSirena15 14.07.2023, 18:51
Dar nu ar fi trebuit sa demisioneze mai întâi Primarul, respectiv domnul Pandele?
1 2 3 ›
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.