”Mi-ar trebui o nouă orchestră peste 20 de ani, aşa că va trebui să încep să muncesc imperios la aplicarea acestui plan din vreme”, a spus cântăreţul amuzat. Horia a mai spus că  nu-l sperie vârsta la care a ajuns(39 de ani) şi că i se face dor de casa lui din Braşov din ce în ce mai des.
În ceea ce priveşte colaborarea cu Guess Who pentru piesa Diamantele se sparg, Horia a povestit cum s-a întâmplat să accepte o asemenea provocare mai puţin obişnuită.
”Eram în benzinărie. Laurenţiu(Guess Who) plătea la casă, eu am ajuns la pompă. El ieşea, eu puneam combustibil. Eu închideam rezervorul, el m-a văzut şi s-a apropiat de mine. Mi-a strâns mâna şi mi-a zis:”Vrei?”. I-am răspuns: De ce nu? Şi asta a fost tot!”, a zis Brenciu.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.