-Maramures. Peste 500 mp dintr-un complex comercial din Baia Sprie au ars in noaptea de joi, cel mai probabil in urma unui scurtcircuit. Pagubele sunt de cateva milioane de lei.

-Alba. Un alt incendiu a izbucnit ieri-dimineata, la Clubul Elevilor din Sebes. Pagubele provocate, cauzate tot de un scurtcircuit, au fost estimate la cel putin 10.000 de lei.

-Bistrita-Nasaud. Si in orasul-statiune Sangeorz-Bai, flacarile declansate in urma unui incendiu izbucnit, din cauze necunoscute inca, la o casa s-au extins din cauza vantului si la imobilele invecinate.  

– Mures. Un tanar a fost in pericol dupa ce casa lui s-a aprins. Pompierii au intervenit initial cu o scara prea scurta. In cele din urma, victima a fost salvata.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.