| Ştiri | Știri România

Instanța cere ștergerea notei 2 la purtare a unui elev care și-a ironizat o profesoară. Mama băiatului, azi student la Psihologie: „Dacă lăsam capul plecat, rămânea cu zece clase”

« Înapoi la articol

Comentarii (54)
Avatar comentarii

Cristina1 08.04.2023, 21:04

andrei.v.c   •  08.04.2023, 17:03

traim intr-o socieatea in care toti se victimizeaza si o urmatoarele generatii o sa fie crescute de niste oameni slabi care sa nu isi asuma nimic. ce trauma a suferit ala? aia e trauma? si cum adica sa nu merita? da, scoala trebuie sa ii ajute, dar nu sa isi bata joc de o profesoara si dupa mangaiat si felicitat ca nu care cumva sa fie dupa traumatizat. propun sa scoatem notele sub 5 din scoli sa nu fie altii traumatizati. cum adica sa nu stiu matematica si sa primesc dupa 2? o sa fiu traumatizat. scoala nu trebuie sa traumatizezepe nimeni! 10 pentru toata lumea

Nu vad cum si-a batut de joc de profesoara. Si-a exprimat opinia intr-un mod chiar decent. Dvs va referiti la cenzura, ori daca traiam in astfel de regim unde mai postati dvs aceasta opinie inapoiata? Trauma consta in frica pt viitorul propriu, de lupta cu un sistem mizerabil care il putea nenoroci. De altfel toti semianalfabetii sunt trecuti clasa, cei destepti care au si pareri pertinente, nu! Va convine sa traiti asa, capul jos si ciocul mic? De altfel urla unii ca suntem sclavii Europei…deci sa fim sclavi ca atitudine, nu ca nume sau cum?!? Ce a zis baiatul e adevarat, numai profesoara nu era ea.

Avatar comentarii

Cristina1 08.04.2023, 21:05

GeorgePhoenix59   •  08.04.2023, 16:58

Trebuia eliminat derbedeul ,inca de atunci ,daca ( in ) justitia romana i-a dat dreptate ,atunc este zero( 0) barat ! Aici in Franta la scolile catolice ( unde platesti bani grei) nu se iarta decat doua 《iesiri 》mai necontrolate ( nu grave) ,iar la à 3-a te-a exmatriculat ,si ramai si fara banii dati institutiei ! Si noi faceam prostii la scoala ,dar nu de asemenea gravitate ! Cu cat le penalizezi din fasa ,cu atat mai bine va fi si pentru elevi ,profesori si societate !

Oare si la scoala catolica din FR fac profesoarele video dansand? Cat dai, atata face

Avatar comentarii

Cristina1 08.04.2023, 21:06

pikpik   •  24.03.2023, 16:14

A rezolvat toate problemele tårii, acum så mai facem si pomeni, conform vorbei : ***

Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor

Ce te face sa crezi ca va ajunge la inchisoare? Baiatul va face un master pe banci, nu pe strazi. Dar asta e rautatea multora care abia au 12 clase cel mai probabil.

Avatar comentarii

Cristina1 08.04.2023, 21:10

pikpik   •  24.03.2023, 16:00

Cum adicå så sanctioneze Ucr. pe senatoarea Romaniei? Suntem condusi de ucr. ? Politicienii romani sunt lasi. Tot ce dicteazå altii ei executå fårå discutie. Mai este RO un stat independent? De ce nu ne vedem noi oare de romanii nostri necåjiti in loc så sustinem financiar pe ucr,, un popor ostil si care efectiv dovedeste cå e la "volanul" omenirii: ce hotåreste åla in tricou kaki, e lege pt. omenire. TREZITI-VÅ!

Sunt valori si acum, numai ca au libertatea de a-si continua studiile in tari civilizate si raman acolo, ceea ce generatia ta nu a putut face si drept dovada a ramas inapoiata in gandire.

Avatar comentarii

Cristina1 08.04.2023, 21:11

RomaninRomania12   •  24.03.2023, 14:58

Politia FACE GREVA, din cauza LACOMILOR CARE VOR PENSII SPECIALE DAR SALARIILE PT CEI CARE NE PROTEJEAZA SUNT MIZERE, IN SCOLILE COPIILOR NOSTRII este PLIN DE DROGURI, INFLATIA este tot mai mare, PRETURILE sunt tot mai mari, Supermarketurile ca AUCHAN automatizeaza tot si ne pun in spate munca, CONCEDIIND ANGAJATII, OMV AUSTRIA NU VREA SA ISI PLATEASCA TAXELE, RCA-urile AU DEVENIT O MAFIE CARE SE TINE MANA DE MANA CU GUVERNUL.......PLATIM 900 MILIOANE EURO PT VACCINURI COVID DEGEABA si ce, AGRICULTORILOR ROMANI LI SE DA MARUNTIS DE LA UE........SI CE SPUNE PRESEDINTELE ROMANIEI IOHANIS: "VOM AJUTA UCRAINA ORICAT ESTE NECESAR" . DOMNULE PRESEDINTE AL ROMANIEI, DAR ROMANIA, CAND O VETI AJUTA???????? SUNTETI PRESEDINTELE UCRAINEI SAU PRESEDINTELE ROMANIEI? NOI NU SUNTEM UCRAINIENI SI NU MAI VREM SA AJUTAM O TARA CARE SE AUTODISTRUGE LA IMPULSUL VESTULUI PRIN ARME SI ORDINE SA INVINGA RUSIA. NOI SUNTEM ROMANI, SI VREM SA FIE BINE LA NOI IN TARA.

Sunt valori si acum, numai ca au libertatea de a-si continua studiile in tari civilizate si raman acolo, ceea ce generatia ta nu a putut face si drept dovada a ramas inapoiata in gandire.

Avatar comentarii

Lecityna_von_Wytryon 08.04.2023, 22:17

RomaninRomania12   •  24.03.2023, 17:07

PSD....PNL......Uite in felul acesta, IESE LA IVEALA UN DETALIU......PRECUM RUSII ISI PUN OAMENII LA PUTEREA TARILOR MICI, SI TARILE MARI - IN CAZUL ASTA NI S-A DAT ORDIN.....SE INFILTREAZA IN POLITICA ALTOR TARI BANANA, CA MOLDOVA......UITATI DRAGI OAMENI CUM NATO, spune Romaniei, SA INFILTREZE POLITICIENI IN MOLDOVA.......E CHIAR ASA DE SIMPLU.

Văd că te cam bagi în seamă peste toți, ce te face deontoloagă, puținele studii pe bune făcute, or tupeul, madam CristinaOne?

Avatar comentarii

Lecityna_von_Wytryon 08.04.2023, 22:20

vudejea   •  08.04.2023, 16:24

*** nu mai conteaza ce ziceti voi. Daca avea dreptate dascalimea. nu anula instanta nota! Acum, cu hotarare judecatoreasca, sunteti chiar penibili sa acordati voi dreptatea impotriva acesteia.Dupa nota la bac si realizarile ulterioare rezulta exact spusele mamei, ca-i un baiat excelent cu un sistem de invatamant infect.Cinste doamnei ca a avut taria sa lupte.O struto-camila nu-i o jignire ci se refera la ceva nedefinit, nici strut intreg nici camila in intregime, nici muzica nici desen in cauza...Mai ales fiind arta orice parere e permisa...*** educatie cu pumnul in gura, nuh?Militarie domne". disciplina, bataie daca trebe, tuns la zero, pedepse corporale etc...Pai dah, v-au scapat in cap cand erati mici si traumatismul de atunci se rasfarange in lipsa gandirii acum, ati luat-o voi trebuie sa o ia si altii. Doamna, stimata mama, suma de 3000e e mica zau pentru nota aia la purtare pusa aiurea , pentru presiunea asupra copilului sa nu ramana repetent la purtare si pentru ca scoala s-a amestecat in libertatea de gandire si exprimare a unui copil! Exercitati dumneavoastra calea de atac si solicitati mai mult, oricum nu vi se poate inrautatii situatia in propria cale de atac!

Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor

Băiat excelent intr-un sistem de învățământ infect? Ba, tu pricepi ca te contrazici, aproape alfabetizatule?

Avatar comentarii

Cristina1 08.04.2023, 22:52

enoonmai   •  24.03.2023, 18:14

"Iar cei din ASF ori au fost fraieri, ori au fost înțeleși cu Euroins” Nu se poate sa fie valabile ambele variante? Nepriceputi cu siguranta ca sunt (in ale asigurarilor), insa ar trebui luata urma banilor si cred ca vom fi uimiti sa aflam unde s-a dus o parte din bani.

Esti si misogin pe deasupra, o “comoara” de barbat! Pentru informarea ta, se intampla sa am un Master facut in strainatate, in engleza, lucru la care tu nici nu poti visa macar.

Avatar comentarii

Cornel1955 08.04.2023, 23:48

Nu inţeleg cum contra șpăgii o instanţă impune notele la școală. Acea instanţă habar nu are despre ce este vorba. NU are competenţă in astfel de cazuri. Judecătorii lucrează NUMAI cu legi. Nu au urmat cursuri de pedagogie. Judecă astfel de cazuri după cum bate vintul. Elevul a fost pedepsit poate puţintel mai aspru. Asta trebuia să-l pună pe ginduri. Dar are o mamă cu pile și relaţii plină de orgoliu timpit. Cunosc astfel de cazuri. De exemplu o instanţă a hotărit că aprinderea unui televizor de către un matur este pericol de incendiu și cel care l-a aprins trebuie concediat. Sau mame care acoperă fapte toxice ale copiilor chiar majori fiind, indiferent cit de gravă e fapta.

Avatar comentarii

Lascarus 08.04.2023, 23:50

***

Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.