Infractorii, cu vârste de 18 şi 19 ani, au folosit un cuţit cu care au ameninţat-o pe angajata benzinăriei, apoi au furat suma de 1.400 de lei, o sticlă de băutură şi cinci pachete de ţigări.

După ce au fost prinşi de autorităţi, cu ajutorul descrierii făcute de angajata agresată şi imaginilor surprinse de camerele de luat vederi, tinerii şi-au recunoscut fapta. Cei doi au fost arestaţi preventiv pentru o perioadă de 29 de zile, pentru săvârşirea infracţiunii de tâlhărie.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.