Rusia poate pierde războiul din Ucraina. De ce trebuie să se ajungă la acest final? Argumentele unui istoric american: „Pentru binele lumii și pentru binele ei”
Ar fii bine sa fie asa cum zice domn profesor american…dar intrebarea ar fii: cum poate pierde Rusia acest razboi daca e una din putinele tari cu arme nucleare?
Acest razboi este condus dintrun Evreu contra Ortodocxiei da vor sa termine Ortodocsii niciodata RUSIA SI UCEAINA SUBT PESTE 15 DE MILIOANE DE ORCDOSII NICI CU BOMBA ATOMICA NU II EXTERMINATI
Baaa,gândiți înainte să scrieți articole.Pe termen lung indiferent de ajutorul UE și SUA pt Ukraina ,Rusia va câștiga din mai multe motive logice!
Uitați va la hărțile celor 2 tari pe glob ,cat e Rusia și cat e Ukraina .Și psihologic Rusia bate Ukraina.Pai Ukraina înainte era tot Rusia deci cumva ruși contra rusi ,la un moment dat și rușii ukrainieni se cam satura .In final se va ajunge tot la tratat cu Rusia și Putin va lua cele 2 regiuni .Deci morții au murit pe degeaba pt că e mare prostia
Prima mare eroare transmisa este ca Rusia lupta cu Ucraina. Fals ! Rusia lupta cu o coalitie multinationala. Fara armele, munitiile, informatiile, logistica si chiar personal militar din partea coalitiei antiruse asa cum zicea un alt expert american, razboiul se termina demult sau s-ar termina in 2 saptamani. Deci de ce mintim ca ucrainienii tin piept rusilor ? Pacat ca ambitiile producatorilor de armament sunt mai mari decat dorinta de pace. De fapt cerinta initiala. de care nimeni nu mai pomeneste, era sa existe un stat neutru intre granita Rusiei si granitele NATO.
Acest război se va termina când actualii lideri ai UE și guvernul lui Biden vor pierde alegerile ?. Este un război care nu ne privește pe noi românii și de pe urma căruia putem profita prin aducerea Bucovinei la patria mamă. Din păcate clasa politică românească este prea umilă, santajabila și obedienta față de occident ??. Ce să faci cu "Ciucă al nostru" și cu Marcel Covrig Ciolanu??? Un covrigar și un general de carton cu plagiat la activ ???
pui prea multe întrebări , tara asta are doua mari clase : șmecherii si *** , tara condusa de borfasi in beneficiul borfasilor
Las-o balta cu propaganda, ai schimbat un pic stilul si chiar crezi ca te crede cineva !!! A spus cineva ca Ucraina nu a primit ajutor ? In toata presa se spune ca se trimit ajutoare militare in Ucraina, dar asta nu inseamna ca occidentul lupta cu Rusia. Folsoesc si ei cum pot armamentul primit, dar in nici un caz ca un soldat NATO antrenat cu acest armament. E ca si cum ai da o masina de Formula 1 sa fie condusa de un sofer normal, o foloseste dar in nici un caz la parametrii maximi. Asa si cu acest armament, Ucrainenii il folosesc dar in nici un caz la potential maxim. Si ca tactica de razboi ca si generalii rusi care sunt de tot rasul aproape asa sunt si cei ucraineni !!! Rusia daca ar fi avut un general bun la conducerea primei lor ofensive asupra kievului acum alta ar fi fost situatia. Dar invazia lor a fost de tot rasul, parca nu stiau ce trebuie sa faca. Cred ca nazismul e mai mult in capul lui Putin nu si a generalilor lui care au fost si ei insisi surprinsi de aceasta invazie.
Propaganda!Facuta de profesioniști!Care schimba ințelesul realitații și-ți zice ca ce vezi cu ochii tai nu e ce vezi,e altceva!Un sondaj facut de Washington Post in ianuarie 2026-releva ca 62% dintre americani sunt IMPOTRIVA„suplimentarii”ajutorului pentru Ucraina!„Putiniști”!„Rusofili”!„Troli ruși”!„Muscalai”-ar țipa papagalii de pe site-ul asta, sau politrucii de serviciu, de la noi!Cine sa-i faca sa ințeleaga ca pe cei 62% de americani,ii doare-n paișpe de Rusia sau de Ucraina și ca ei sunt IMPOTRIVA doar pentru ca s-au saturat ca impozitele platite de ei, sa intre in conturile„industriilor”de armament- pe calea acestui razboi prin interpuși?!Dar propagandistul de la Yale,e mai „profesionist”nu un oarecare fost bugetar din „instituțiile de forța”-cu pensie mare- de la noi-și prezinta realitatea- relevata(și)de sondajul Washington Post- sub forma:„In SUA exista o stare de mare nervozitate cu privire la o eventuala infrângere a Rusiei”!!!Dar evita sa zica DE CE!
pui prea multe întrebări , tara asta are doua mari clase : șmecherii si *** , tara condusa de borfasi in beneficiul borfasilor
Tu zici ca Rusia a avut ca cerinta initiala ca Ucraina sa fie un stat neutru !!!! Pai odata ce ataci o tara total neutra si ii furi din teritoriu in 2014 de ce ar vrea acea tara sa ramana in continuare neutra ??? Ca sa fie in continuare ca un tort din care Putin isi taie cate o felie cand ii vine lui pofta ??? Pana si Finlanda s-a trezit din visare ca o sa fie bine si au aderat si ei la NATO sa nu fie si ei acel tort dorit de Putin. Si ei au fost atacati de Stalin, care a platit cu o groaza de sange rusesc bucatica rupta din Finlanda de atunci si acum s-au invatat minte cand au vazut ca Rusia a fost acaparata si condusa de un nou nazist cu visuri imperiale. Nu vad cum ai putea sa fii de partea rusiei , cel putin ca roman , mai ales cand stii ce a insemnat comunismul totalitarist .
Rusia poate pierde războiul din Ucraina. De ce trebuie să se ajungă la acest final? Argumentele unui istoric american: „Pentru binele lumii și pentru binele ei”
« Înapoi la articol
bogbook20 10.05.2024, 03:22
Ar fii bine sa fie asa cum zice domn profesor american…dar intrebarea ar fii: cum poate pierde Rusia acest razboi daca e una din putinele tari cu arme nucleare?
pROCURORULpOPORULUI 10.05.2024, 03:48
Acest razboi este condus dintrun Evreu contra Ortodocxiei da vor sa termine Ortodocsii niciodata RUSIA SI UCEAINA SUBT PESTE 15 DE MILIOANE DE ORCDOSII NICI CU BOMBA ATOMICA NU II EXTERMINATI
golgol 10.05.2024, 08:54
Baaa,gândiți înainte să scrieți articole.Pe termen lung indiferent de ajutorul UE și SUA pt Ukraina ,Rusia va câștiga din mai multe motive logice! Uitați va la hărțile celor 2 tari pe glob ,cat e Rusia și cat e Ukraina .Și psihologic Rusia bate Ukraina.Pai Ukraina înainte era tot Rusia deci cumva ruși contra rusi ,la un moment dat și rușii ukrainieni se cam satura .In final se va ajunge tot la tratat cu Rusia și Putin va lua cele 2 regiuni .Deci morții au murit pe degeaba pt că e mare prostia
Richardxyz13 10.05.2024, 10:20
Chiar aveam nevoie de o glumă buna dupa vremea asta ploioasa si rece. :)))
NicolaeS 10.05.2024, 10:26
Prima mare eroare transmisa este ca Rusia lupta cu Ucraina. Fals ! Rusia lupta cu o coalitie multinationala. Fara armele, munitiile, informatiile, logistica si chiar personal militar din partea coalitiei antiruse asa cum zicea un alt expert american, razboiul se termina demult sau s-ar termina in 2 saptamani. Deci de ce mintim ca ucrainienii tin piept rusilor ? Pacat ca ambitiile producatorilor de armament sunt mai mari decat dorinta de pace. De fapt cerinta initiala. de care nimeni nu mai pomeneste, era sa existe un stat neutru intre granita Rusiei si granitele NATO.
Hund 10.05.2024, 11:41
Acest război se va termina când actualii lideri ai UE și guvernul lui Biden vor pierde alegerile ?. Este un război care nu ne privește pe noi românii și de pe urma căruia putem profita prin aducerea Bucovinei la patria mamă. Din păcate clasa politică românească este prea umilă, santajabila și obedienta față de occident ??. Ce să faci cu "Ciucă al nostru" și cu Marcel Covrig Ciolanu??? Un covrigar și un general de carton cu plagiat la activ ???
costin1984 10.05.2024, 11:46
Povesti! Rusia nu va pierde acest război!!!
floris 10.05.2024, 11:47
gri57 • 01.10.2024, 10:48
pui prea multe întrebări , tara asta are doua mari clase : șmecherii si *** , tara condusa de borfasi in beneficiul borfasilor
Las-o balta cu propaganda, ai schimbat un pic stilul si chiar crezi ca te crede cineva !!! A spus cineva ca Ucraina nu a primit ajutor ? In toata presa se spune ca se trimit ajutoare militare in Ucraina, dar asta nu inseamna ca occidentul lupta cu Rusia. Folsoesc si ei cum pot armamentul primit, dar in nici un caz ca un soldat NATO antrenat cu acest armament. E ca si cum ai da o masina de Formula 1 sa fie condusa de un sofer normal, o foloseste dar in nici un caz la parametrii maximi. Asa si cu acest armament, Ucrainenii il folosesc dar in nici un caz la potential maxim. Si ca tactica de razboi ca si generalii rusi care sunt de tot rasul aproape asa sunt si cei ucraineni !!! Rusia daca ar fi avut un general bun la conducerea primei lor ofensive asupra kievului acum alta ar fi fost situatia. Dar invazia lor a fost de tot rasul, parca nu stiau ce trebuie sa faca. Cred ca nazismul e mai mult in capul lui Putin nu si a generalilor lui care au fost si ei insisi surprinsi de aceasta invazie.
Cartezius 10.05.2024, 11:51
Propaganda!Facuta de profesioniști!Care schimba ințelesul realitații și-ți zice ca ce vezi cu ochii tai nu e ce vezi,e altceva!Un sondaj facut de Washington Post in ianuarie 2026-releva ca 62% dintre americani sunt IMPOTRIVA„suplimentarii”ajutorului pentru Ucraina!„Putiniști”!„Rusofili”!„Troli ruși”!„Muscalai”-ar țipa papagalii de pe site-ul asta, sau politrucii de serviciu, de la noi!Cine sa-i faca sa ințeleaga ca pe cei 62% de americani,ii doare-n paișpe de Rusia sau de Ucraina și ca ei sunt IMPOTRIVA doar pentru ca s-au saturat ca impozitele platite de ei, sa intre in conturile„industriilor”de armament- pe calea acestui razboi prin interpuși?!Dar propagandistul de la Yale,e mai „profesionist”nu un oarecare fost bugetar din „instituțiile de forța”-cu pensie mare- de la noi-și prezinta realitatea- relevata(și)de sondajul Washington Post- sub forma:„In SUA exista o stare de mare nervozitate cu privire la o eventuala infrângere a Rusiei”!!!Dar evita sa zica DE CE!
floris 10.05.2024, 11:55
gri57 • 01.10.2024, 10:48
pui prea multe întrebări , tara asta are doua mari clase : șmecherii si *** , tara condusa de borfasi in beneficiul borfasilor
Tu zici ca Rusia a avut ca cerinta initiala ca Ucraina sa fie un stat neutru !!!! Pai odata ce ataci o tara total neutra si ii furi din teritoriu in 2014 de ce ar vrea acea tara sa ramana in continuare neutra ??? Ca sa fie in continuare ca un tort din care Putin isi taie cate o felie cand ii vine lui pofta ??? Pana si Finlanda s-a trezit din visare ca o sa fie bine si au aderat si ei la NATO sa nu fie si ei acel tort dorit de Putin. Si ei au fost atacati de Stalin, care a platit cu o groaza de sange rusesc bucatica rupta din Finlanda de atunci si acum s-au invatat minte cand au vazut ca Rusia a fost acaparata si condusa de un nou nazist cu visuri imperiale. Nu vad cum ai putea sa fii de partea rusiei , cel putin ca roman , mai ales cand stii ce a insemnat comunismul totalitarist .
1 2 3 ›
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.