@Boireasul
Mai urmarește și tu televiziunile din România!Pe România tv-postul de șltiri lider detașat la audiența-s-au dat și comentarii(la emisiunea punctul culminant)iar Ciutacu chiar il ironiza pe ministrul Dâncu(care nega și ajutoarele și „mercenarii”)dând imagini cu o coloana de 13 camioane dincolo de Suceava și comentând ca de ce mai neaga Dâncu mercenarii- daca rușii au luat 45 de prizonieri români și le-au publicat și pozele de pe cartea de identitate?
Zi serios. Unde-s pozele alea cu cărțile de identitate? Hai să le vedem și noi. Tot unde-s și cimitirele cu mercenari morți, de care cică e plină Europa? Apropo, mai e interzis doliul? Așa ziceau "sursele", că-n Polonia și România au murit atâția încât guvernele au interzis până și asta.
Erată (în precedentul comentariu am greşit anul): I-auzi, da-n 1812 cine a luat Basarabia și voia să ia și restul Moldovei și Țara Românească? Tot Ucraina?
Reacţia Rusiei, după ce Zelenski a anunţat câţi soldaţi a pierdut Ucraina: „Toţi cetăţenii Ucrainei înţeleg că minte”
« Înapoi la articol
Sfantul_Cuvios_Pafnutie 27.02.2024, 16:37
I-auzi, da-n 1806 cine a luat Basarabia și voia să ia și restul Moldovei și Țara Românească? Tot Ucraina?
Sfantul_Cuvios_Pafnutie 27.02.2024, 16:39
@Boireasul Mai urmarește și tu televiziunile din România!Pe România tv-postul de șltiri lider detașat la audiența-s-au dat și comentarii(la emisiunea punctul culminant)iar Ciutacu chiar il ironiza pe ministrul Dâncu(care nega și ajutoarele și „mercenarii”)dând imagini cu o coloana de 13 camioane dincolo de Suceava și comentând ca de ce mai neaga Dâncu mercenarii- daca rușii au luat 45 de prizonieri români și le-au publicat și pozele de pe cartea de identitate? Zi serios. Unde-s pozele alea cu cărțile de identitate? Hai să le vedem și noi. Tot unde-s și cimitirele cu mercenari morți, de care cică e plină Europa? Apropo, mai e interzis doliul? Așa ziceau "sursele", că-n Polonia și România au murit atâția încât guvernele au interzis până și asta.
Sfantul_Cuvios_Pafnutie 27.02.2024, 18:26
Erată (în precedentul comentariu am greşit anul): I-auzi, da-n 1812 cine a luat Basarabia și voia să ia și restul Moldovei și Țara Românească? Tot Ucraina?
VolodimirZelenski 27.02.2024, 19:08
Imi doresc mai mult victoria.
‹ 1 … 7 8 9
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.