Avocatul francez Jacques Verges a anuntat ca il va reprezenta pe fostul presedinte irakian Saddam Hussein in justitie, la cererea nepotului acestuia. Verges a declarat ca a primit o scrisoare redactata de nepotul fostului dictator prin care ii cerea asistenta juridica pentru unchiul sau.
Pe de alta parte, doua persoane au fost ucise si alte 18 au fost ranite in-tr-un atac cu bombe si rachete care a avut loc ieri dimineata in capitala Irakului, Bagdad. In orasul Mosul, din nordul tarii, rebeli neidentificati au lansat doua rachete in cladirea primariei. In atac au murit doi civili, iar alti 13 au fost raniti, printre care un copil si doi politisti.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.