Cei mai mulţi dintre cei care au vrut să îşi arate solidaritatea cu familiile greu încercate, dar şi cu cei care se zbat între viaţă şi moarte la spital, erau rock-eri. Tinerii care s-au adunat în Piaţa Mare, în faţa Primăriei, unde s-a coborât drapelul în bernă, au venit cu pancarte pe care scria „Durere la Colectiv”, „Solidaritate”, „Alături de voi, Colectiv în rugăciunea noastră”, „Sibiu, alături de voi”, „Nu sunteţi singuri”.
Fără să spună un cuvânt, tinerii au aprins lumânări şi s-au recules în memoria celor dispăruţi.
După aproximativ o oră, tinerii au plecat din Piaţa Mare.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.