Transferul pe o perioada de trei ani de zile, cu posibilitatea de prelungire, urma sa fie perfectat aseara. Impresarul Gica Popescu, care a participat cu dinamovistul Ciprian Marica la prezentarea si vizita medicala de la sahtior, nu a mai revenit la Bucuresti, urcand imediat in cursa Donetk – Moscova. Cu oferta pe masa, el i-a telefonat lui Giovanni, care insa a refuzat initial propunerea. „M-a intrebat daca suntem dispusi sa-l cedam, insa n-am fost de acord”, a spus presedintele feroviarilor. La pranz, lucrurile aveau sa se schimbe radical, tinandu-se cont si de dorinta lui soava de pleca „afara”.
„Sincer, am fost pus in fata faptului implinit. Practic, nu-mi vine sa cred ca pot juca in strainatate”, s-a confestat Florin, care urmeaza sa se prezinte in cel mai scurt timp la noua sa echipa. in pauza de iarna, Spartak Moscova a mai dus tratative pentru cumpararea lui Alexa (Dinamo) si Aliuta (Steaua).

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.