UPDATE | Unul dintre tinerii răniți în accidentul rutier de la Mioveni, în care două persoane și-au pierdut viața, va fi transportat la București cu un elicopter SMURD.

„Un elicopter SMURD intervine la Pitești pentru preluarea unui tânăr de 17 ani, rănit într-un accident rutier. Elicopterul SMURD va ateriza la Apărătorii Patriei, iar tânărul va fi transportat la Spitalul Bagdasar Arseni”, se precizează într-un comunicat al Ministerului Afacerilor Interne

Accidentul de circulaţie s-a produs, sâmbătă dimineaţă, la intrarea în Mioveni. Un microbuz s-a lovit de un autoturism. În microbuz se aflau 8 persoane, iar în autoturism trei. Din păcate, doi oameni şi-au pierdut viaţa şi 9 persoane au fost rănite.

S-a activat codul roşu de intervenţie. La faţa locului s-au deplasat mai multe ambulanţe, echipaje de descarcerare şi autospeciale ale Poliţiei. Potrivit România TV, traficul este blocat în acea zonă.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.