„În zona kilometrului 86 al autostrăzii A1, tronsonul Bucureşti – Râmnicu Vâlcea, un conducător auto a fost înregistrat de aparatul radar conducând cu viteza de 181 km/h. Acesta a fost sancţionat contravenţional cu amendă de 1.125 de lei, iar, ca măsură complementară, poliţiştii i-au reţinut permisul de conducere, în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice, pentru 90 de zile”, se arată într-un comunicat de presă al Poliţiei Române.

Potrivit sursei citate, poliţiştii acţionează în acest week-end, cu aparate radar mobile şi de tip pistol, traficul fiind supravegheat şi din aer, cu un elicopter al Inspectoratului General de Aviaţie al Ministerului Afacerilor Interne.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.