Pe 9 martie 2018 se vor face 12 ani de la dispariția bruscă a uneia dintre cele mai bune voci feminine din România, Laura Stoica. 12 ani de când nu am mai ascultat live vocea sa inconfundabilă interpretând melodii precum ”Un actor grăbit”, ”Focul” sau ”Dă Doamne cântec”. În cadrul rubricii „Secretele Oanei”, vedeta a dezvăluit un amănunt mai puțin cunoscut.

Oana Roman, dezvăluire emoționantă la 12 ani de la moartea Laurei Stoica

“Vă aduceți cu totii aminte de Laura Stoica. O fată care a marcat istoria muzicală a României, care a avut un success răsunător la Mamaia în 1990. Eu eram acolo. Mâine se împlinesc 12 ani de când a plecat dintre noi. Un accident îngrozitor. Cel mai mare vis al ei era să devină mamă. După un divorț începuse o relație frumoasă cu un bărbat pe care il iubea foarte tare. Acel accident a curmat trei vieți, pentru că era însorcinată.  Eram acasă, mă uitam la tv. Si a aparut stirea si nu imi venea să cred. Am început să dau telefoane. Am fost la înmormântare și nu o să uit niciodată ce ploaie a început atunci când au scos sicriele din biserică. În boxe răsuna melodia Laurei , “N-am atins nicio stea”. A fost un moment cumplit. Sper ca televiziunile și radiourile să difuzeze mâine imagini și cântecele ei. Să te odihnești în pace, Laura Stoica ”, a spus Oana Roman în cadrul emisiunii sale.

Citește și

EXCLUSIV/Criminala de la metrou, Magdalena Șerban, îi ține în alertă pe mascații penitenciarului. Procedura de siguranță este pentru deținuții violenți

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.