Acesta a continuat: „O spun fără emotie, plat. Si-o spun cu râcã, cu invidie, cu nerv. O spun pentru că de când îl cunosc pe individ – si-s ani buni, pentru că de când suntem prieteni – si-s ani buni, văd că are talent cu ghiotura. Lăsând la o parte cum compune şi cântă… omul scrie spectaculos. Scrie spectaculos, dar… scrie pe blog doar o dată pe săptămână. Scrie bine, scrie frumos, scrie legat. Dar o face prea rar, şi cu toate c-am tot insistat (şi nu numai eu), se ia cu altele şi nu apucă să scrie”.

Cabral a încehiat: „Desigur, este un răsfăţat. Desigur, este un coleric si jumatate, un idealist care-şi foloseşte toate tancurile diviziei verbale pentru a-si apara ideile. Desigur, măsura cu care se judecă este atât de aspra încât are în “drafts”-ul blogului nenumarate poveşti nepublicate. Nepublicate pentru că nu merită, desigur, să fie citite, pentru că nu le consideră destul de bune. Şi-aşa ajunge să scrie rar. Cu toate că scrie foarte bine. Şi mă enervează la culme că nu scrie. Şi uite-aşa, invidiindu-l pentru talent, mă înfurii şi-l bălăcăresc”.
Citeşte şi:

Sursă: cabral.ro

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.