Radu Mazăre pare să fie împăcat cu gândul că riscă să fie, din nou, reținut. Astfel, citat la DNA, Radu Mazăre a venit direct cu bagajele făcute: a spus că și-a luat trening, o pijama, o cruce, mâncare, dar și o carte de citit. A venit pregătit pentru ”beciul domnesc”, a mai spus Mazăre.
Primarul Constanței a fost citat, din nou, în contextul în care asociatul său, Sorin Strutinsky, este arestat preventiv pentru fapte de corupție.
Și Nicușor Constantinescu are nenumărate dosare de corupție, la DNA, aflându-se, în prezent, în stare de arest la domiciliu.
Radu Mazăre a mai fost reținut de DNA în aprilie 2014, dar instanța nu l-a arestat preventiv, la vremea respectivă.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.