| Opinii

Vai, copiii noștri, săracii de ei. Nu-mi mai ziceți „dascăl”!

« Înapoi la articol

Comentarii (4)
Avatar comentarii

NicioLae 19.03.2026, 12:21

\"precum Guran, Pietreanu și gașca\"? Te referi la Radu Pietreanu de la Vacanța Mare? După cât se pare, Radu Pietreanu nu este angrenat într-o mișcare lobbysto-politice. Sau tu știi ceva ce nu știm noi? Sau e vorba de Mihaela Pietreanu (salon nail), Georgia Pietreanu (crainica Prima news), Mădălina Pietreanu (QA Engineer), David Stefan Pietreanu (înotător) sau chiar de pietreanu com srl?

Avatar comentarii

LiliMoran 19.03.2026, 12:22

În 2012 s-au născut aprox 227 de mii de copii.Aceștia trebuiau să participe la simularea evaluarii nationale din acest an. Au participat doar 145 de mii de copii. Unde sunt restul ? Statul ar trebui să se intereseze de asta, de ce se pierd pe drum atât de mulți.Dar dacă s-ar fi născut 400 de mii, ce ar fi făcut cu ei ? Nu au nici pentu 150 de mii bani de alocații, școli suficiente, de profesori nici nu mai zic. sunt din ce in ce mai puțini, nu sunt bani nici pentru salariile acestora. Suntem chiar un stat eșuat.

Avatar comentarii

parinte.bucuresti 19.03.2026, 23:40

părinții ar fi trebuit să se îngrijoreze de \"copiii noștri\" anul trecut când au aflat că profesorii vor primi 20 lei pe oră! să îți trimiți copilul la o școală unde îl învață un profesor platit in halul asta e o gravă tâmpenie! atunci trebuiau să sară în sus! Daca stai la ușa supermarketului cu mâna întinsă, primești mai mult pe oră! prosti mai suntem!

Avatar comentarii

BugetaruAmarat 20.03.2026, 08:16

Trăiască poporul isteț si fără reacție. Si cand are reacție, rar, e teleghidată strategic. Poporul ținut in foame si in frici, ia țeapă la fiecare colț de drum politic. Poporul fuge afară, deci afară zboară si presiunea. Ne-am atins vârful competentei ca popor. Si al incompetenței, in acelasi timp.

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.