"Presa culege violența pe care a semănat-o de zeci de ani. Zeci de ani în care un oier ratat imun la ridicol, infractor eliberat înainte de termen, a fost cel mai mediatizat dintre cetățeni."
200% corect.
Inca un set de taieturi precise de bisturiu in gramada asta de "bube, mucegaiuri si noroi" care e clasa noastra politica. Noile intelesuri intarzie si intarzie pana o avea cine si cu ce sa priceapa. Sperante tot mai slabe.
Moșșulanne, e vorba lu Yoda...FĂ!!
Sau nu face...
DAR MAI LASS-O CU SFATURILE!!!
Dacă se-aude duuduu de înțelepțeoankka ta??...arde-o prin vest, amiggo.
Sperie vestul din texxxtele tale...că pressassa hau și bau.
Tu de ești?
Mesă...nu presă?
Voi trebuie să spuneți ADEVĂRUL, băi tată...oricât de deranjant, și să explicați soluții de ieșire.
Nu politicienilor, ci oamenilor, nu politicienii sunt de vină, OAMENII SUNT DE VINĂ, că EI ALEG, și-apoi cul-legg.
Că-s many ***ți...aia e miștocăreallă Manngo da Zeamma.
Chiar și el văz că o dă pe inginerie...din nou...finalmente.
AIA trebuie făcut, lăssați vrăjelile inflamatoare.
FIȚI PRO-ĂLA ... care o fi. BĂSSEEEE!!!!
Ăla nu se săssesăsse...
Arme și bagaje, onest AȘA e, dacă vrei deamokka, nu să stai pe margine, și să vezi de unde sare banul mai gros.
Frumos si literar articol despre realitatea romaneasca. Pacat de cancanizarea societatii de-a lungul anilor. Romanul a inlocuit cu spectacol ieftin si sforaitor orice forma veridica de educatie. E greu sa vii cu un antidot pentru o boala sistemica morala cum e coruptia din Romania. E imposibil sa vezi cum/daca se va termina
Somn ușor, monștrii s-au născut cu bine
« Înapoi la articol
VolodimirZelenski 23.12.2024, 15:12
"Presa culege violența pe care a semănat-o de zeci de ani. Zeci de ani în care un oier ratat imun la ridicol, infractor eliberat înainte de termen, a fost cel mai mediatizat dintre cetățeni." 200% corect.
unfake 23.12.2024, 19:18
Inca un set de taieturi precise de bisturiu in gramada asta de "bube, mucegaiuri si noroi" care e clasa noastra politica. Noile intelesuri intarzie si intarzie pana o avea cine si cu ce sa priceapa. Sperante tot mai slabe.
PrikiMiki 23.12.2024, 20:09
Moșșulanne, e vorba lu Yoda...FĂ!! Sau nu face... DAR MAI LASS-O CU SFATURILE!!! Dacă se-aude duuduu de înțelepțeoankka ta??...arde-o prin vest, amiggo. Sperie vestul din texxxtele tale...că pressassa hau și bau. Tu de ești? Mesă...nu presă? Voi trebuie să spuneți ADEVĂRUL, băi tată...oricât de deranjant, și să explicați soluții de ieșire. Nu politicienilor, ci oamenilor, nu politicienii sunt de vină, OAMENII SUNT DE VINĂ, că EI ALEG, și-apoi cul-legg. Că-s many ***ți...aia e miștocăreallă Manngo da Zeamma. Chiar și el văz că o dă pe inginerie...din nou...finalmente. AIA trebuie făcut, lăssați vrăjelile inflamatoare. FIȚI PRO-ĂLA ... care o fi. BĂSSEEEE!!!! Ăla nu se săssesăsse... Arme și bagaje, onest AȘA e, dacă vrei deamokka, nu să stai pe margine, și să vezi de unde sare banul mai gros.
Moravurinoi 23.12.2024, 22:10
Frumos si literar articol despre realitatea romaneasca. Pacat de cancanizarea societatii de-a lungul anilor. Romanul a inlocuit cu spectacol ieftin si sforaitor orice forma veridica de educatie. E greu sa vii cu un antidot pentru o boala sistemica morala cum e coruptia din Romania. E imposibil sa vezi cum/daca se va termina
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.