Adrian Mutu a debutat, miercuri, la ASA Tîrgu Mureș în cel de-al treilea meci-test disputat de vicecampioana României în stagiul de pregătire din Antalya.

ASA Târgu Mureş a terminat la egalitate, scor 0-0, amicalul cu Pogon Szczecin, locul 4 în Polonia.

Titular 60 de minute, Mutu s-a remarcat în minutul 57, când mingea trimisă de el în faţa porţii n-a fost ajunsă de Ţucudean.

Mutu, care a evoluat cu numărul 22 pe tricou, a fost schimbat în minutul 60 de către Laurenţiu Buş.

mUTU 22

Claudiu Voiculeţ, în minutul 43, Filip Jazvic, în minutul 51, şi George Ţucudean, în minutul 62, au avut cele mai imporante ocazii pentru ASA, care a terminat la egalitate, fără goluri, al treilea amical al acestei ierni. Pe lângă Mutu, Petre Grigoraş i-a mai folosit pe Marius Constantin, Gabi Matei, Ţucudean şi Buş, dintre noii veniţi. Mureşenii au jucat cu banderole negre, în semn de doliu, pentru sora colegului argentinian Gorobsov, care a decedat astăzi.

”Am încercat să îi dau și lui câteva minute. Era în urmă cu pregătirea, risca o accidentare dacă l-aș fi folosit mai devreme.

El conștientizează că vine după o perioadă de inactivitate. Îi trebuie să dea niște kilograme jos, să se pună la punct cu pregătirea. Trebuie să fie fizic la cote normale, mai are mult de lucru, știe că va mai dura până va ajunge la potențial maxim.

Trebuie să avem răbdare și va veni și timpul când va juca și 90 de minute. Dacă este atât de ambițios pentru a ajunge la Euro, trebuie să facă sacrificii enorme, să se pregătească foarte bine, să ajungă la un nivel ridicat al pregătirii fizice. Și sunt convins că rezultatele vor veni.

Ține un regim, este profesionist, are experiență, nu trebuie să îi mai zică doctorul ce să mănânce. Știe ce trebuie să facă, e conștient că trebuie să mai dea ceva jos, își face un program singur”, a declarat antrenor Petre Grigoraș.

Petre Grigoraş a folosit următoarea echipă: Stăncioiu – Velayos, M. Constantin, Balic, Brandan – G. Mureşan (Candrea ’84), G. Matei (Romario ’54) – Jazvic (R. Costa ’71), Voiculeţ (Dedov ’71), Mutu (L. Buş ’60) – Ţucudean (Axente ’71).

Polonezii au filmat meciul cu o dronă.

Pogon Szczecin3

ASA Tîrgu Mureş a fost învinsă, vineri, cu scorul de 1-0, de echipa Zira FK, din Azerbaidjan, în primul meci amical disputat în cadrul stagiului din Antalya. În al doilea meci, echipa antrenată de Petre Grigoraş a învins, duminică, scor 3-2, campioana Iranului, Sepahan.

Răducioiu a divorțat în 2018 după 23 de ani de căsnicie, dar cu cine se iubește acum a surprins pe toată lumea. Cine este femeia care l-a cucerit pe fostul atacant al naționalei