„Băieții meritau victoria pentru cât au alergat, fanii meritau și ei. Stadionul a fost aproape plin. Îmi pare rău, dacă îmi spuneți o ocazie clară a lor… Eu nu țin minte. Asta mă face să fiu foarte dezamăgit de rezultat, dar nu de atitudinea băieților. E frustrant să iei un gol așa. După ce iei gol în minutul 80… Sunt supărat, sincer”, a afirmat Dan Petrescu după remiza cu FC Sevilla.

Prima repriză a fost echilibrată, am avut ceva acțiuni periculoase. După pauză am început extraordinar, am dat gol meritat, dar apoi, din păcate, băieții au cedat puțin fizic

Dan Petrescu, antrenor CFR Cluj:

CFR Cluj a remizat cu FC Sevilla, în turul șaisprezecimilor de finală ale Europa League, scor 1-1. Ardelenii au fost egalați în minutul 82.

Au marcat Deac 59 pentru CFR Cluj, din penalty, şi En-Nesyri pentru FC Sevilla, în minutul 82.

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Burcă, Camora – Deac, Bordeianu, Djokovic, Păun (Hoban 74) – Traore (Rondon 83), Omrani (Golofca 86). Antrenor: Dan Petrescu

FC Sevilla: Vaclik – Jesus Navas (En-Nesyri 73), Kounde, Diego Carlos, Escudero – Jordan, Gudelj, Fernando – Suso (Vasquez ‘90+1), Luuk de Jong, Ocampos (Lopes 79). Antrenor: Julen Lopetegui

Cartonaş galben:  Fernando ‘44

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Germania, cu Deniz Aytekin la centru, ajutat de asistenţii Eduard Beitinger şi Dominik Schaal.

Citeşte şi:

CFR Cluj – FC Sevilla 1-1, în turul 16-imilor de finală din Europa League. Oaspeții au egalat pe final

Simona Halep o așteaptă pe Jennifer Brady în semifinale la Dubai. „Am mai jucat cu ea, dar acum va fi altceva”

Simona Halep a trecut și de Aryna Sabalenka și este în semifinale la Dubai, unde o întâlnește pe Jennifer Brady

VIDEO Momentul în care Simona Halep și Gică Hagi au făcut spectacol pe ringul de dans
BREAKING: Petrică Cercel a murit după ce a luat covid-19. Informații de ultimă oră despre cazul lui
Medic premiat de primăria Baia Mare pentru profesionalism, reținut după ce ar fi luat de 14 ori şpagă
Horoscop 17 septembrie 2021. Vărsătorii trebuie să fie limpede în gânduri, dorințe și intenții și să le selecteze pe cele benefice
O tânără a fost abordată în bar de un bărbat care i-a arătat contul cu zeci de mii de euro. Fata s-a uitat la telefon, iar ce a urmat l-a surprins total pe bărbat. VIDEO
VIDEO | Gică Hagi şi Simona Halep, momentul serii. Toţi s-au oprit să-i admire. EXCLUSIV