Ieri dimineata au mai fost 3 ore de discutii in van. „si noi ne doream sa jucam ultimul meci acasa, asa ca n-am cedat”, a declarat Puiu.
Dupa-amiaza s-a ajuns la un acord. Nu a fost asa cum a dorit Iordanescu. Pe 12 octombrie 2005, atunci cand sunt programate ultimele jocuri, Romania sta, iar ultimul joc din grupa al „tricolorilor” va fi in deplasare, pe 8 octombrie 2005, impotriva Finlandei. Chiar daca declarase ca nu doreste un meci cu Olanda sau Cehia in primavara, pe teren propriu, Generalul nu si-a atins scopul. Pe 26 martie 2005, cand sunt toate sansele ca terenurile din Romania sa fie intr-o stare proasta, ne va vizita Olanda. Returul cu olandezii se va consuma pe 4 iunie 2005, in timp ce „dubla” cu cealalta favorita, Cehia, e programata pe 9 octombrie 2004, in deplasare, respectiv pe 3 septembrie 2005.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.