constanteanului. Urmatorul adversar al „Cneazului” va fi rusul Mihail Iujnii, care a trecut cu 6-0, 6-4, 6-2 de olandezul Dennis van Scheppingen.
in ceea ce-l priveste pe Hanescu, acesta l-a invins ieri dimineata, in trei seturi, cu 7-5, 6-2, 6-4, pe francezul Jean-Rene Lisnard la capatul unei partide intinse pe durata a aproape doua ore. Romanul, care a revenit de la 1-4 si 2-5 in primul set, a dominat meciul la capitolul primului serviciu (73% fata de 60%) si a comis mai putine greseli nefortate decat adversarul sau (35 fata de 52). in fine, la totalul punctelor castigate, avantajul este net in favoarea bucuresteanului, care si-a trecut in cont 111 mingi castigatoare, cu 19 mai multe decat ale francezului.
Atat Pavel, cat si Hanescu si-au asigurat cate 21.300 de euro si 7 puncte ATP.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.