Accidentul s-a produs într-o curbă, la intrarea în Vamă, dinspre Suceava, şi pe fondul unui carosabil umed. După ciocnire, unul dintre TIR-uri a luat foc, iar flăcările s-au extins şi la celălalt autotren.
Din fericire, şoferii au reuşit să se salveze în ultimul moment, iar unul dintre ei este rănit uşor, prezentând mici plăgi la o mână şi arsuri superficiale.
Este aşteptată o macara care să vină şi să ridice TIR-urile de pe partea carosabilă, scrie obiectivdesuceava.ro.
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că, începând cu ora 15:45, în judeţul Suceava, traficul rutier a fost reluat pe un fir, alternativ, pe DN17 Suceava – Câmpulung Moldovenesc.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.