Toate agențiile de sondaj aparțineau sociologilor și milogilor care erau cu juma' de normă la Antena 3, și care erau nu doar pro PSD/PNL. Toate sondajele îl dădeau câștigător pe Marcel, că doar de acolo venea mălaiu'.
Deși pare de neconceput ca un independent să contabilizeze un asemenea scor electoral,
Neglijati să luati în considerare altă strategie PERFIDĂ, Că ar putea fi o lucrătură marca PSD la nivel national. Nimic Nu e la voia intamplării.
Prea puțini or auzit de georgescu ăsta si dintr-odată are o multime de voturi. Grupuri de psd-isti l-au votat pe ăsta la comanda PSD ca să obtină voturi mai multe decat Elena Lasconi, si s-o Elimine, Pentru că dacă ar fi intrat Elena în turul 2, PNL si altii ar fi votat-o pe Lasconi Nu pe Ciolacu, iar PSD știa ce ar putea urma, așa că si-au luat măsuri să Nu ajungă Elena în turul 2.
E posibil ca psd-istii să fi directionat mare parte din voturi către georgescu exact cum făceau la alte alegeri dinainte cu ungurii ca să aibă UDMR 5%
ca să intre in parlament....În judetele din sudul țării unde Nu erau unguri, dar zeci de mii de romanii psd-isti organizati de psd au votat masiv UDMR.
Elena Lasconi e in turul 2 - ea este si singura sansa de a-l opri pe rusnacul Georgescu / caci pe Ciolacu chiar nu l-ar vota decat familia in turul 2 !
Acesta este rezultatul recalcularii in minus a peste 700 000 de pensii contributive.
Cei peste 700 000 de pensionari contributivi vor avea pensiile inghetate pentru 3-10 ani asa ca, daca au mers la vot ei si familiile lor, au evitat sa voteze candidatii PNL si PSD.
Deci, PNL si PSD au pierdut peste 1,5 milioane de voturi din cauza jefuirii a peste 700 000 de pensionari contributivi.
Din partea mea, pensionar jefuit de PNL si PSD, si a familiei mele, au pierdut 6 voturi.
Chiar nu se întreabă nimeni cum de ultimele 0,5 procente au fost “date” aproape în totalitate doamnei Lasconi? Dacă ne uităm la cum stăteau lucrurile aseară când Ciolacu avea un avans de un milion de voturi, nu e curios că voturile pentru Lasconi au ieșit la sfârșit? Sau poate voturile pt Lasconi sunt voturi cu greutate și s-au lăsat la fund ?
Am scapat de PSD la presedintie .2) Am scapat si de rusofil, care o sa ramana cu aia 22% plus 15% AUR, si in diaspora si acasa. 3) Partea mai putin placuta e ca o sa AUR si Sosoaca o sa adune +40% la parlamentare, cu sprijinul lui Georgică.
Adevărata provocare va fi, dacă Lasconi va câştiga alegerile, să provoace alegerile anticipate, pentru a obliga PSD şi PNL să se reformeze, că ce e pe listele de la parlamentare ale celor două partide stat, e jale mare. Dacă nu o va face, peste 4 ani, îi mătură pe toţi suveraniştii...
Live Text Rezultate BEC alegeri prezidenţiale 2024, turul 1. Elena Lasconi l-a depășit pe Marcel Ciolacu și a intrat în turul doi al alegerilor
« Înapoi la articol
Cetitorul 25.11.2024, 10:26
Să nu facă ceva infarct Lasconi.???
X01Y 25.11.2024, 10:47
Toate agențiile de sondaj aparțineau sociologilor și milogilor care erau cu juma' de normă la Antena 3, și care erau nu doar pro PSD/PNL. Toate sondajele îl dădeau câștigător pe Marcel, că doar de acolo venea mălaiu'.
BlackOnix 25.11.2024, 10:48
Mulțumim tik-tokărilor din Ro si diaspora pentru ajutorul nesperat de a ne arunca in brațele rușilor!
auiuliaga 25.11.2024, 11:01
lasconi a castigat intrarea in turul 2 cu voturile din diaspora... ciolacu are in diaspora 22k si lasconi 212k...
IulianH6 25.11.2024, 11:06
Deși pare de neconceput ca un independent să contabilizeze un asemenea scor electoral, Neglijati să luati în considerare altă strategie PERFIDĂ, Că ar putea fi o lucrătură marca PSD la nivel national. Nimic Nu e la voia intamplării. Prea puțini or auzit de georgescu ăsta si dintr-odată are o multime de voturi. Grupuri de psd-isti l-au votat pe ăsta la comanda PSD ca să obtină voturi mai multe decat Elena Lasconi, si s-o Elimine, Pentru că dacă ar fi intrat Elena în turul 2, PNL si altii ar fi votat-o pe Lasconi Nu pe Ciolacu, iar PSD știa ce ar putea urma, așa că si-au luat măsuri să Nu ajungă Elena în turul 2. E posibil ca psd-istii să fi directionat mare parte din voturi către georgescu exact cum făceau la alte alegeri dinainte cu ungurii ca să aibă UDMR 5% ca să intre in parlament....În judetele din sudul țării unde Nu erau unguri, dar zeci de mii de romanii psd-isti organizati de psd au votat masiv UDMR.
Realist2023 25.11.2024, 11:07
Elena Lasconi e in turul 2 - ea este si singura sansa de a-l opri pe rusnacul Georgescu / caci pe Ciolacu chiar nu l-ar vota decat familia in turul 2 !
Valter_COJMAN 25.11.2024, 12:09
Acesta este rezultatul recalcularii in minus a peste 700 000 de pensii contributive. Cei peste 700 000 de pensionari contributivi vor avea pensiile inghetate pentru 3-10 ani asa ca, daca au mers la vot ei si familiile lor, au evitat sa voteze candidatii PNL si PSD. Deci, PNL si PSD au pierdut peste 1,5 milioane de voturi din cauza jefuirii a peste 700 000 de pensionari contributivi. Din partea mea, pensionar jefuit de PNL si PSD, si a familiei mele, au pierdut 6 voturi.
Gigibuzedulci 25.11.2024, 12:12
Chiar nu se întreabă nimeni cum de ultimele 0,5 procente au fost “date” aproape în totalitate doamnei Lasconi? Dacă ne uităm la cum stăteau lucrurile aseară când Ciolacu avea un avans de un milion de voturi, nu e curios că voturile pentru Lasconi au ieșit la sfârșit? Sau poate voturile pt Lasconi sunt voturi cu greutate și s-au lăsat la fund ?
suparman 25.11.2024, 12:21
Am scapat de PSD la presedintie .2) Am scapat si de rusofil, care o sa ramana cu aia 22% plus 15% AUR, si in diaspora si acasa. 3) Partea mai putin placuta e ca o sa AUR si Sosoaca o sa adune +40% la parlamentare, cu sprijinul lui Georgică.
sormar 25.11.2024, 12:26
Adevărata provocare va fi, dacă Lasconi va câştiga alegerile, să provoace alegerile anticipate, pentru a obliga PSD şi PNL să se reformeze, că ce e pe listele de la parlamentare ale celor două partide stat, e jale mare. Dacă nu o va face, peste 4 ani, îi mătură pe toţi suveraniştii...
‹ 1 2 3 4 … 6 ›
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.