Acest vot poate fi tradus ( cu ghilimele de riguare) ca o revoluție, dar fără victime reale, ca în '89. Victimele politice, la mai multe!
Călin Georgescu pe 8 dec!
Am scapat de PSD la presedintie .2) Am scapat si de rusofil, care o sa ramana cu aia 22% plus 15% AUR, si in diaspora si acasa. 3) Partea mai putin placuta e ca o sa AUR si Sosoaca o sa adune +40% la parlamentare, cu sprijinul lui Georgică.
nu exista asa ceva ca 'rusofil'. Doar daca exista americanofil, lgbt-fil, avorto-fil ceea ce inseamna tot la fel de nociv pt Romania si copiii noștri.
Si de ce postezi peste tot? Esti platit?
Sper ca PSD+PNL sa se duca la cosul de gunoi al istoriei, au distrus tara, pur si simplu au distrus-o. Taxe pana la cer, hotie fara limite, stau hidrocentralele nefolosite ca asa au unele ONG-uri chef, noaptea minti!!
SRI și TikTok ar trebui investigați și trași la răspundere pentru că au subminat suveranitatea României: 1. Prin inacțiune și posibil trădare de patrie și 2. Acțiune orchestrată in interesul unui stat străin (Tiktok e finanțat din bani ruși). Este timpul ca aceasta platformă, TikTok, care subminează democrația în toată lumea deja de ani BUNI (!) și care răspândește falsuri grosolane, propaganda imperialistă și ura de orice fel, sa fie scoasă din ecuație. TikTok este cea mai mare mârșăvie electronică de îndobitocire a oamenilor.
Investițiile de la Ramstein 2.0 din Dobrogea au nevoie de un manager competent. De data asta republicanii au pregătit tot până la cel mai mic amănunt. Repetițiile cu public continuă !
nu exista asa ceva ca 'rusofil'. Doar daca exista americanofil, lgbt-fil, avorto-fil ceea ce inseamna tot la fel de nociv pt Romania si copiii noștri.
Si de ce postezi peste tot? Esti platit?
Ia mai cauta matale in dex online termenul rusofil si o sa vezi ca exista(internetul nu inseamna doar tik-tok)
Mai mult ca sigur ca SISTEMUL va contrataca- iar Ciolacu(sau Lasconi)- va fi noul președinte!Dar semnalul dat de cei PESTE doua milioane de alegatori- care l-au votat pe candidatul independent Calin Georgescu-care are un„mesaj”anti slujul Ucrainei și antioccidental-este CLAR:„Nu mai vrem sa ne jupoaie din prețuri multinaționalele și sa fim slugile „aliaților”!
Daaa exact ce cauta multinationalele astea aici sa dea locuri de munca si impozite la stat...mai bine rupti in c.r dar verticali(a se citi pro rusia)
Rezultatul soc al alegerilor de ieri este consecinta faptului ca si PSD dar si PNL nu au luat in calcul sau nu au vrut sa creada ca poporul roman se poate destepta la un moment dat. Ca "prosteala pe fata"nu mai merge... Au avut cei mai slabi candidati la presedentie pe care i-au putut da aceste partide de-a lungul anilor (exceptie PSD care au avut un candidat si mai slab - Dancila, chiar daca a castigat mai multe voturi decat Ciolacu). In PSD criteriile de numire a persoanelor (in orice pozitie ar fi, inclusiv in cea de candidat la functia de Presedinte) nu sunt cele de competenta, asta stiam ... de la directori, ministri, secretari de stat, ambasadori... Dar uite ca a invatat si PNL-ul... sau grupul destept care conduce partidul din umbra, care l-au pus pe Ciuca presedinte de paiata. La asemenea infrangere e interesant de vazut cine va pleca... Ciolacu si Ciuca doar sa fie sacrificati? Ar fi o spoiala ieftina pentru cele doua partine... Putin probabil sa plece intreaga conducere...
Georgescu, pentru a putea spera la locul 1 in turul 2 trebuie sa vorbeasca clar, raspicat, cu subiect si predicat... sa explice cum vede el relatiile externe, pana la urma aici e rolul sau primordial. Cum vede NATO, UE, razboiul din Ucraina, Rusia, etc... Sunt cateva necunoscute pe care trebuie sa le elimine.
In turul 2 nu mai e vot contra cuiva. Va trebui sa castige fiecare vot, cu forte proprii... Tik-tok-ul nu va mai fi de folos... din fericire.
Daca se va baza doar pe tik-tok, Lasconi va castiga fara efort.
Live Text Rezultate BEC alegeri prezidenţiale 2024, turul 1. Elena Lasconi l-a depășit pe Marcel Ciolacu și a intrat în turul doi al alegerilor
« Înapoi la articol
Eu51 25.11.2024, 13:33
Acest vot poate fi tradus ( cu ghilimele de riguare) ca o revoluție, dar fără victime reale, ca în '89. Victimele politice, la mai multe! Călin Georgescu pe 8 dec!
joscenzura 25.11.2024, 13:38
Eu51 • 25.11.2024, 10:51
La vot cât mai mulți ptr Georgescu pe 8 dec, altfel ne alegem cu tufa de Lasconi și vechea clasă politică în spatele ei. Votez din diaspora!
Adevarat. Cu Dumnezeu inainte, dar esti pe un site unde iti vei lua downvote-uri de la progresisti
joscenzura 25.11.2024, 13:40
suparman • 25.11.2024, 10:21
Am scapat de PSD la presedintie .2) Am scapat si de rusofil, care o sa ramana cu aia 22% plus 15% AUR, si in diaspora si acasa. 3) Partea mai putin placuta e ca o sa AUR si Sosoaca o sa adune +40% la parlamentare, cu sprijinul lui Georgică.
nu exista asa ceva ca 'rusofil'. Doar daca exista americanofil, lgbt-fil, avorto-fil ceea ce inseamna tot la fel de nociv pt Romania si copiii noștri. Si de ce postezi peste tot? Esti platit?
Catalin08 25.11.2024, 13:42
Sper ca PSD+PNL sa se duca la cosul de gunoi al istoriei, au distrus tara, pur si simplu au distrus-o. Taxe pana la cer, hotie fara limite, stau hidrocentralele nefolosite ca asa au unele ONG-uri chef, noaptea minti!!
Boro67 25.11.2024, 14:18
SRI și TikTok ar trebui investigați și trași la răspundere pentru că au subminat suveranitatea României: 1. Prin inacțiune și posibil trădare de patrie și 2. Acțiune orchestrată in interesul unui stat străin (Tiktok e finanțat din bani ruși). Este timpul ca aceasta platformă, TikTok, care subminează democrația în toată lumea deja de ani BUNI (!) și care răspândește falsuri grosolane, propaganda imperialistă și ura de orice fel, sa fie scoasă din ecuație. TikTok este cea mai mare mârșăvie electronică de îndobitocire a oamenilor.
armand 25.11.2024, 14:29
Investițiile de la Ramstein 2.0 din Dobrogea au nevoie de un manager competent. De data asta republicanii au pregătit tot până la cel mai mic amănunt. Repetițiile cu public continuă !
mda.... 25.11.2024, 14:32
joscenzura • 25.11.2024, 11:40
nu exista asa ceva ca 'rusofil'. Doar daca exista americanofil, lgbt-fil, avorto-fil ceea ce inseamna tot la fel de nociv pt Romania si copiii noștri. Si de ce postezi peste tot? Esti platit?
Ia mai cauta matale in dex online termenul rusofil si o sa vezi ca exista(internetul nu inseamna doar tik-tok)
mda.... 25.11.2024, 14:35
parpalache • 25.11.2024, 07:02
Mai mult ca sigur ca SISTEMUL va contrataca- iar Ciolacu(sau Lasconi)- va fi noul președinte!Dar semnalul dat de cei PESTE doua milioane de alegatori- care l-au votat pe candidatul independent Calin Georgescu-care are un„mesaj”anti slujul Ucrainei și antioccidental-este CLAR:„Nu mai vrem sa ne jupoaie din prețuri multinaționalele și sa fim slugile „aliaților”!
Daaa exact ce cauta multinationalele astea aici sa dea locuri de munca si impozite la stat...mai bine rupti in c.r dar verticali(a se citi pro rusia)
Avram_Iancu 25.11.2024, 15:29
Rezultatul soc al alegerilor de ieri este consecinta faptului ca si PSD dar si PNL nu au luat in calcul sau nu au vrut sa creada ca poporul roman se poate destepta la un moment dat. Ca "prosteala pe fata"nu mai merge... Au avut cei mai slabi candidati la presedentie pe care i-au putut da aceste partide de-a lungul anilor (exceptie PSD care au avut un candidat si mai slab - Dancila, chiar daca a castigat mai multe voturi decat Ciolacu). In PSD criteriile de numire a persoanelor (in orice pozitie ar fi, inclusiv in cea de candidat la functia de Presedinte) nu sunt cele de competenta, asta stiam ... de la directori, ministri, secretari de stat, ambasadori... Dar uite ca a invatat si PNL-ul... sau grupul destept care conduce partidul din umbra, care l-au pus pe Ciuca presedinte de paiata. La asemenea infrangere e interesant de vazut cine va pleca... Ciolacu si Ciuca doar sa fie sacrificati? Ar fi o spoiala ieftina pentru cele doua partine... Putin probabil sa plece intreaga conducere...
Avram_Iancu 25.11.2024, 15:36
Georgescu, pentru a putea spera la locul 1 in turul 2 trebuie sa vorbeasca clar, raspicat, cu subiect si predicat... sa explice cum vede el relatiile externe, pana la urma aici e rolul sau primordial. Cum vede NATO, UE, razboiul din Ucraina, Rusia, etc... Sunt cateva necunoscute pe care trebuie sa le elimine. In turul 2 nu mai e vot contra cuiva. Va trebui sa castige fiecare vot, cu forte proprii... Tik-tok-ul nu va mai fi de folos... din fericire. Daca se va baza doar pe tik-tok, Lasconi va castiga fara efort.
‹ 1 2 3 4 5 6 ›
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.