Poate clasa politica din Romania, macar acum, va înțelege că toate au o limită, că trebuie să se reformeze, că trebuie să facă eforturi să înțeleagă corect relația pe care trebuie sa o stabilească cu poporul care o votează ( sau nu ) , că trebuie să acorde respectul cuvenit celor pe care ii slujește.
Nici politica UE nu e in zona pozitiva, luând măsuri care a afectat negativ, pe perioada îndelungata, viața marii majoritati a europenilor. De aceea nici nu suntem primii care au luat-o pe valea extremismului. Și lucrurile cred că vor merge pe aceeași direcție dacă cei de la vârf nu casca ochii și nu își activează creierii.
Respect Elena Lasconi, o femeie care știe ceva și care are un plan bun dacă devine președinte. În schimb, despre acest Călin nu am auzit nimic pana astăzi nici măcar pe internet, știu doar ca îl admira pe Ceaușescu, crede ca revoluția a fost o lovitura de stat, este pro rus și anti UE.
Pe noi, ăștia moderații, cel mult ne-ar enerva Lasconi ca președintă când i-ar da dreptate lu fii-sa care se chinuie săraca de ea, cum bine știm, în conform parizian cu lupta împotriva asupra asupririi bărbatului alb-fascist-sexist-hurr-durr-știți-placa. La polul opus, cu rusnacii călare pe intercontinentale, ne-ar cam tremura brăcinarii cu nea Georgescu la voce + vreun alt super suveran premier (vezi opțiunile și te ia cu psoriazis) + Putin cu vioara pe spate. Așa că, Lasconi, ne vedem la Recorder în 5 ani, să te urâm și pe tine cum îl urâm acum pe dulap, că altceva nu e momentan, dar măcar să treacă asta...
Cu Lasconi sunt de acord, dar cu Georgescu, daca nu esti globalist e la.moda sa fii rusofob si putinist ,
Acest vot poate fi tradus ( cu ghilimele de riguare) ca o revoluție, dar fără victime reale, ca în '89. Victimele politice, la mai multe!
Călin Georgescu pe 8 dec!
De "riguare"? Grea limba asta românească... Dar mă gândesc că iubeşti Ţara şi Poporul ca pe ochii din cap, mai puţin limba, că de, aia e grele.
nu am auzit de Georgescu pana azi ? Dar are votul meu in turul 2. M-am uitat la cateva interviuri și pare OK. Oricum cu Lasconi ajungem pe front probabil... nu ma duc sa ma bad cu niște copii rusi ca sa ii spună sarumana lui Lasconi pe la sedinte NATO
Nu, mai bine lăsăm "copiii" ăia ruşi să ne dea ei în cap. Sărăcuţii de ei, ce curaţi şi nevinovaţi sunt. Vreo câteva milioane de români asasinaţi, torturaţi sau deportaţi de către scumpii pacifişti ruşi ar spune altceva, dar na, ce ştiu ei!
Este o inconstienta sa votam unul ca Georgescu, care ne-ar servi pe tava lui Putin ! Lasconi ne mentine in UE si NATO. Deci, in democratie, nu autoritarism unde esti aruncat pe geam daca vorbesti contra sistemului.
Ăștia asta și vor. Numai că să fie ei cei care aruncă pe geam. În numele Liderului și Poporului, firește.
nu exista asa ceva ca 'rusofil'. Doar daca exista americanofil, lgbt-fil, avorto-fil ceea ce inseamna tot la fel de nociv pt Romania si copiii noștri.
Si de ce postezi peste tot? Esti platit?
Auzi, da' rusofilia nu e nocivă pentru România şi copiii noştri? Nu de alta, da' nu-mi amintesc să fi venit americanii sau elgebeteiştii să ne fure provincii, să ne deporteze sau asasineze milioane de români. Poate ne zici tu câţi au fost duşi în Siberia de către elgebeteişti sau în Alaska de către americani.
Live Text Rezultate BEC alegeri prezidenţiale 2024, turul 1. Elena Lasconi l-a depășit pe Marcel Ciolacu și a intrat în turul doi al alegerilor
« Înapoi la articol
Mirciulica 25.11.2024, 15:55
Poate clasa politica din Romania, macar acum, va înțelege că toate au o limită, că trebuie să se reformeze, că trebuie să facă eforturi să înțeleagă corect relația pe care trebuie sa o stabilească cu poporul care o votează ( sau nu ) , că trebuie să acorde respectul cuvenit celor pe care ii slujește. Nici politica UE nu e in zona pozitiva, luând măsuri care a afectat negativ, pe perioada îndelungata, viața marii majoritati a europenilor. De aceea nici nu suntem primii care au luat-o pe valea extremismului. Și lucrurile cred că vor merge pe aceeași direcție dacă cei de la vârf nu casca ochii și nu își activează creierii.
AndreyRlz 25.11.2024, 16:00
Respect Elena Lasconi, o femeie care știe ceva și care are un plan bun dacă devine președinte. În schimb, despre acest Călin nu am auzit nimic pana astăzi nici măcar pe internet, știu doar ca îl admira pe Ceaușescu, crede ca revoluția a fost o lovitura de stat, este pro rus și anti UE.
Daniel_DNL 25.11.2024, 16:25
Sigismund.The.Humble • 25.11.2024, 10:35
Pe noi, ăștia moderații, cel mult ne-ar enerva Lasconi ca președintă când i-ar da dreptate lu fii-sa care se chinuie săraca de ea, cum bine știm, în conform parizian cu lupta împotriva asupra asupririi bărbatului alb-fascist-sexist-hurr-durr-știți-placa. La polul opus, cu rusnacii călare pe intercontinentale, ne-ar cam tremura brăcinarii cu nea Georgescu la voce + vreun alt super suveran premier (vezi opțiunile și te ia cu psoriazis) + Putin cu vioara pe spate. Așa că, Lasconi, ne vedem la Recorder în 5 ani, să te urâm și pe tine cum îl urâm acum pe dulap, că altceva nu e momentan, dar măcar să treacă asta...
Cu Lasconi sunt de acord, dar cu Georgescu, daca nu esti globalist e la.moda sa fii rusofob si putinist ,
Daniel_DNL 25.11.2024, 16:36
nakamoto • 25.11.2024, 07:56
Sa ne rugam la Dumnezeu sa iasa Lasconi altfel o sa fie greu.
Deci poti sa iti faci de pe acuma vaccinul si bagajul sa te duci in Ucraina, sa lupti contra Rusiei
ciobanudorin_2006 25.11.2024, 16:49
Nu ma simt reprezentat nici de Lasconi nici de Georgescu.Amandoi niște fripturiști.Una figuranta celălalt de pe alta planeta .
Sfantul__Cuvios_Pafnutie 25.11.2024, 19:57
Eu51 • 25.11.2024, 11:33
Acest vot poate fi tradus ( cu ghilimele de riguare) ca o revoluție, dar fără victime reale, ca în '89. Victimele politice, la mai multe! Călin Georgescu pe 8 dec!
De "riguare"? Grea limba asta românească... Dar mă gândesc că iubeşti Ţara şi Poporul ca pe ochii din cap, mai puţin limba, că de, aia e grele.
Sfantul__Cuvios_Pafnutie 25.11.2024, 19:59
stanvasile • 25.11.2024, 11:33
nu am auzit de Georgescu pana azi ? Dar are votul meu in turul 2. M-am uitat la cateva interviuri și pare OK. Oricum cu Lasconi ajungem pe front probabil... nu ma duc sa ma bad cu niște copii rusi ca sa ii spună sarumana lui Lasconi pe la sedinte NATO
Nu, mai bine lăsăm "copiii" ăia ruşi să ne dea ei în cap. Sărăcuţii de ei, ce curaţi şi nevinovaţi sunt. Vreo câteva milioane de români asasinaţi, torturaţi sau deportaţi de către scumpii pacifişti ruşi ar spune altceva, dar na, ce ştiu ei!
Sfantul__Cuvios_Pafnutie 25.11.2024, 20:00
Eu51 • 25.11.2024, 10:51
La vot cât mai mulți ptr Georgescu pe 8 dec, altfel ne alegem cu tufa de Lasconi și vechea clasă politică în spatele ei. Votez din diaspora!
Şi mai bine ne alegem cu boschetul de Georgescu, nu?
Sfantul__Cuvios_Pafnutie 25.11.2024, 20:02
Darieana • 25.11.2024, 11:07
Este o inconstienta sa votam unul ca Georgescu, care ne-ar servi pe tava lui Putin ! Lasconi ne mentine in UE si NATO. Deci, in democratie, nu autoritarism unde esti aruncat pe geam daca vorbesti contra sistemului.
Ăștia asta și vor. Numai că să fie ei cei care aruncă pe geam. În numele Liderului și Poporului, firește.
Sfantul__Cuvios_Pafnutie 25.11.2024, 20:05
joscenzura • 25.11.2024, 11:40
nu exista asa ceva ca 'rusofil'. Doar daca exista americanofil, lgbt-fil, avorto-fil ceea ce inseamna tot la fel de nociv pt Romania si copiii noștri. Si de ce postezi peste tot? Esti platit?
Auzi, da' rusofilia nu e nocivă pentru România şi copiii noştri? Nu de alta, da' nu-mi amintesc să fi venit americanii sau elgebeteiştii să ne fure provincii, să ne deporteze sau asasineze milioane de români. Poate ne zici tu câţi au fost duşi în Siberia de către elgebeteişti sau în Alaska de către americani.
‹ 1 … 3 4 5 6 ›
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.