Bătaia generală din piață a îngrozit lume aflată vineri, la cumpărăturile de sărbători. Totul a pornit de la doi bărbați care aveau o dispută mai veche care au început să se înjure. Martorii spun că că, la un moment dat, unul dintre bărbați a pus mâna pe câteva farfurii de pe o tarabă și i le-a spart în cap adversarului său. A urmat o bătaie generală cu farfurii, pumni, picioare, inclusiv obiecte ascuțite, între membrii celor două familii care îi însoțeau pe bărbați, relatează stiridebuzau.ro.

Bărbatul lovit cu farfuriile în cap a luat și el un satâr de pe o tarabă și l-a lovit la mână pe bărbatul care îl atacase.

Conflictul celor două clanuri de rromi din Buzău s-a mutat în afara pieței iar unul din agresori a pus mâna pe un cuțit. Acesta a fost însă trântit la pământ și încătușat de un jandarm aflat la cumpărături.

Bărbatul rănit cu satârul a fost luat cu ambulanța și dus la spital. Ceilalți scandalagii au fost urcați în dube și duși la poliție. Mai mulți polițiști au fost trimiși la spital pentru a preveni reizbucnirea scandalului.

Sursa imaginilor: stiridebuzau.ro


Citește și: Procurorul sinucigaș era cercetat în cazul Ghiță – Kovesi! Redactase comunicatul în care Parchetul nega banii lui Ghiță pentru aducerea fugarului Popa, lucru acuzat de Secția pentru anchetarea magistraților


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.