| Ştiri | Știri Locale

Fresca „Moartea râzând”, de aproape 200 de ani, din Argeș, vandalizată cu sapa. Autorul a explicat gestul: „Biserica nu mai este a Morții, ci a Vieții”

« Înapoi la articol

Comentarii (4)
Avatar comentarii

MEGU 10.05.2026, 12:26

Individul chiar ca are discernamant redus. Biserica se ocupa si cu viata si cu moartea. Iar distrugerea unei opere de arta, chiar naiva, este ceva rau.

Avatar comentarii

CamelianPropinatiu 11.05.2026, 11:27

Dacă există credință și speranță, putem reconstitui chiar și Mănăstirea Văcărești. Eventual lângă Casa Parlamentarilor.

Avatar comentarii

trans_parent 12.05.2026, 10:35

A dat cu sapa în una cu coasă :)))

Avatar comentarii

liviuemil 30.05.2026, 15:55

Distruge DESENUL cu sapa, nu viceversa !!!!!!

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.