| Ştiri | Știri Externe

Război în Ucraina, ziua 465 | „Conflicte interne la Moscova”, în timp ce Kievul anunță că e gata să pornească contraofensiva

« Înapoi la articol

Comentarii (35)
Avatar comentarii

Jumbo 03.06.2023, 15:57

nasty1   •  22.05.2023, 20:24

Mafiotii din alianta PSD-PNL-UDMR merg ca tancurile sovietice, nu tin cont de alte pareri, deci s-au adoptat mai multe ticalosii. Asa vor ajunge ca rectorii politruci precum Sorin Tampeanu, Tudorel Toader si altii ca ei sa mai aiba 10 ani de mandat, pe langa cei 10 ani de pana acum, sau ca elevii sa aiba doua examene de evaluare, unul la nivel de liceu (jumatate din locuri) si unul la nivel national (cealalta jumatate).

Sa inteleg ca cersenaki si suacrainienii lui sunt lasi? Pai femela alfa SUA cu inca 40 de catei ai ei, ii ataca pe rusii slabi, ca s singuri

Avatar comentarii

Gandalf_the_Grey 03.06.2023, 16:20

nasty1   •  22.05.2023, 20:24

Mafiotii din alianta PSD-PNL-UDMR merg ca tancurile sovietice, nu tin cont de alte pareri, deci s-au adoptat mai multe ticalosii. Asa vor ajunge ca rectorii politruci precum Sorin Tampeanu, Tudorel Toader si altii ca ei sa mai aiba 10 ani de mandat, pe langa cei 10 ani de pana acum, sau ca elevii sa aiba doua examene de evaluare, unul la nivel de liceu (jumatate din locuri) si unul la nivel national (cealalta jumatate).

Libret identic cu gaMdalf. Același trol, același „ghiers”. PACIFISMUL e O BOALĂ. Să iubești pacea e absolut divin dar ÎNAINTE DE INVAZIA STATULUI TERORIST căruia am să îi spun în continuare bolșevicia. În timpul războiului, pcaifisum = TRĂDARE și PROPAGANDĂ, deci „pașol na turbinca, ciorti!” propagandist.

Avatar comentarii

VolodimirZelenski 03.06.2023, 16:23

Alamar13   •  22.05.2023, 21:00

Ptr cei toti , care , asmutiti de Media de Indobitocire si Asmutire in Masa, il injurau pe presedintele Bolsonaro, va intred : Va este dor de el? Nota : neo marxistul Lula , a fost acuzat ,investigat,judecat si gadit vinovat, de multe ilegalitati,inclusiv coruptie , abuz de putere,santaj. Neo marxistul pro nazist rus,Lula, si masina de Stanga, din Brazilia, infiltrata in structurile Statului,au reusit, pseudo legal sa anuleze decizia Curtii Supreme braziliene, care a decis ca inculpatul gasit vinovat , Lula , nu mai.poate candida,legal, ptr postul de Presedinte al Braziliei. Imi aduc aminte cu nostalgie, cand Fake News si Stanga Internationala, se aflau intr-un orgasm colectiv, cand acest pro nazist rus, a castigat alegerile prexidentiale din Brazilia.

Rusia e singura pentru ca a inceput razboiul. SUA, noi si intreaga Europa ne adunam si o invingem. Slava Ukraina!

Avatar comentarii

Trandafir 03.06.2023, 16:27

Pai daca Tata SUA este multumita, de ce de atata timp Zelenky tot vorbeste dar nu ataca ?

Avatar comentarii

Trandafir 03.06.2023, 16:34

Pe pricipiul corectitudinii jurnalistii dau numai pierderile rusilor numarate de Generalul ucrainien Budanov, acela care ne-a spus ca Putin e mort. Cand a venit Presedintele Chinei a stat de vorba cu o sosie, dar nu s-a prins Sunt curios care sunt pierderile ucrainienilor, numarate tot de Budanov, o sursa de mare incredere !

Avatar comentarii

Gandalf_the_Grey 03.06.2023, 18:06

Alamar13   •  22.05.2023, 23:07

@ vudejea Intr-o recenta postare, ai expus sistemul de gandire si caracterul patriotic ,al unui m mare sector al populatiei din Romania , sub forma de intrebare. Maiexact dta te intreaba-I in mod retoric, si nu credeai , ca militarii americani sau NATO, vor lupta si muri, ptr iubita Romanie. Patritii Mioritici, precum dta , care vor sa fie si cu buza unsa, dar si cu sunca in pod. Adica doriti toate beneficiile NATO , dar fara nici o oblogatie sau sacrificiu. Nici macar nu iti trece prin minte, sa te intrebi ,cati dintre romani, vor lupta si se vor sacrifica ptr propria tara? Nu. Patrioti , precum dta,va intrebati, daca si cati americani,canadieni,britanici,etc , vor lupta ptr dta si famila dtale, ca sa va puteti petrece vacantele platite din PPNR, la munte si pe litoralul bulgaresc. Aceasta mentalitate face parte din caracterul unui popor. Ma opresc aici,ptr acum. Sanatate.

Scuze de typo, corect ar fi: pacifism = TRĂDARE și PROPAGANDĂ

Avatar comentarii

VolodimirZelenski 03.06.2023, 18:07

Trandafir   •  03.06.2023, 13:27

Pai daca Tata SUA este multumita, de ce de atata timp Zelenky tot vorbeste dar nu ataca ?

Atacam, atacam. Unde e graba?

Avatar comentarii

vudejea 03.06.2023, 22:15

:)) "Zelenski a spus că „sincer” nu știe dacă țările NATO vor admite Ucraina în alianță chiar și după ce războiul se va încheia"...Actorul isi joaca asa bine rolul incat a inceput sa gandeasca :)) Hei, papagalii de serviciu? Ce parere aveti domne? Adica domnul si bolandu" ala, stirbotenia aia de vb pe partea opusa. Spune mah bolandule, data contraofensivei, data ezact cand ai facut ultima oara. Macar anu"

Avatar comentarii

Daniel1 03.06.2023, 23:37

Mazavalt   •  22.05.2023, 20:30

„Vreau să trăiesc” Programul asta se adreseaza si soldatilor Ucrainieni si din Legiunea straina, sau doar rusilor? Intreb pentru un prieten....

Uitati aici exemplu de lătrău care baga tare de pe mai multe conturi! Mars ma la stapânu tu, pianistul care cânta ***

Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor

Avatar comentarii

Cumdalf_the_Grey 04.06.2023, 00:37

Misu1950   •  23.05.2023, 08:16

Cum l-a adus la guvernare, tot asa sper ca Iohannis sa-l "avanseze" si ca prim-ministru! Altfel iar o sa-i scadem nota "la purtare" si trimestrul asta tacutului presedinte...

Atacati bodegile. UE Ucraina!

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.