Mama unor triplete nascute prematur in martie 2006 a fost dusa cu masina politiei la Maternitatea din Braila pentru a le alapta.


Conducerea spitalului sustine ca nu e vorba de un abandon, deoarece mama fetitelor, Adriana Andrei (22 ani), a fost nevoita sa plece acasa pentru a avea grija de ceilalti doi copii minori pe care ii are. Femeia a fost adusa la maternitate cu ajutorul Politiei, acasta fiind singura varianta pentru ca ea sa-si alapteze bebelusii. Adriana a nascut tripleti ce cantareau la nastere cat un copil cu greutate normala si sansele lor de supravietuire erau minime. Prima fetita s-a nascut cu 980 grame, iar celelalte doua, cu cate 900 grame, fiind tinute cu oxigen non-stop. ‘Acum sunt bine, sunt in afara oricarui pericol, dar trebuie sa creasca’, a dat asigurari dr. Mioara Salcudean, managerul Maternitatii din Braila.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.