Nicușor Dan dă vina pe PNL pentru blocajul politic: „Și-a schimbat poziția”. PNL: „Nu vrem să fie dată țara pe mâna oricui”. PSD: „Nu ne temem de votul cetățenilor”
Și uite iar PNL minte. Acum sa ii mai aud ca blocajul vine de la PSD. Minciuna are picioare scurte. Eu in locul lui Nicușor as numi premier de la PSD. Daca pica as dizolva parlamentul si gata, alegeri anticipate și cu asta basta.
Cum ziceam, pentru PNL trebuie mai presus de orice reperată onoarea lui nea Ilie. România în fond se poate duce și dracului.
Abia aștept să-l văd pe Bolojan răsturnat din fruntea partidului după dezastrul electoral care urmează.
PSD poate trece guvernul si fara PNL-USR-UDMR, cu ajutorul Pontacului si al lui Simion.Tara este blocată din cauza lui Grindeanu & Co. care fug de responsabilitate.Au dărâmat guvernul Bolojan cu ajutorul AUR , atunci sa-si asume guvernarea cu ajutorul AUR.
PS.Ciar imi doresc anticipatele ,ca sa putem arunca la lada de gunoi a istoriei , PSD& Co ( Servicii,justitie etc, toti cei care au nenoricit tara)
Eu cred ca e normala ajustarea asta din mers , acum ca am vazut toti ca nu exista fair play intre actorii politici actuali ! Macar Bolo e de cuvint si de buna credinta fata de jocul la cacealma al lui Peiu si Neacsu care au declarat motiune cand delegatia psd era la Cotroceni ! Grindeanu ar trebui sa l expulzeze pe Neacsu and co care s au lasat atrasi in intrigi prostesti si perdante pt psd ! Evident ca Pnl nu are incredere in nimeni din opozitie dupa episodul Vestea ( alta intriga perdanta Neacsu ). Care e graba cu guvern nou in parlament ? Orice varianta cu psd inseamna ca nu trece legea salarizarii si celelalte reforme , deci oricum se pierd niste milioade E ! Mai mult , Grindeanu PM categoric va reversa si ce s a facut pina acum .nu vrea Pm , e ok , se mai gandeste !
Nicușor Dan dă vina pe PNL pentru blocajul politic: „Și-a schimbat poziția”. PNL: „Nu vrem să fie dată țara pe mâna oricui”. PSD: „Nu ne temem de votul cetățenilor”
« Înapoi la articol
MarinPreda 26.06.2026, 20:00
Și uite iar PNL minte. Acum sa ii mai aud ca blocajul vine de la PSD. Minciuna are picioare scurte. Eu in locul lui Nicușor as numi premier de la PSD. Daca pica as dizolva parlamentul si gata, alegeri anticipate și cu asta basta.
MarinPreda 26.06.2026, 20:40
Pai si pe cine sa dea vina? Nu asa au spus bolojanienii? Niște oameni falși, mincinoși si mici.
Jumygool 26.06.2026, 20:45
Ne merităm soarta la ce am putut alege….
teufelmann 26.06.2026, 20:45
Cum ziceam, pentru PNL trebuie mai presus de orice reperată onoarea lui nea Ilie. România în fond se poate duce și dracului. Abia aștept să-l văd pe Bolojan răsturnat din fruntea partidului după dezastrul electoral care urmează.
viorel57 26.06.2026, 21:58
Bolojan isi bate joc crunt de Romania. Tot mai mult pare ca defapt e delegatul Germaniei la conducerea tarii noastre. Daca o mai fi a noastra !
CalinCCL 26.06.2026, 21:58
Nici nu este de mirare că micuțul ăsta este pesedist!!!! Nicușor Dan și Grindeanu sunt frați gemeni ai lui Uriah Heep!!!!
tomitan 27.06.2026, 06:50
PSD poate trece guvernul si fara PNL-USR-UDMR, cu ajutorul Pontacului si al lui Simion.Tara este blocată din cauza lui Grindeanu & Co. care fug de responsabilitate.Au dărâmat guvernul Bolojan cu ajutorul AUR , atunci sa-si asume guvernarea cu ajutorul AUR. PS.Ciar imi doresc anticipatele ,ca sa putem arunca la lada de gunoi a istoriei , PSD& Co ( Servicii,justitie etc, toti cei care au nenoricit tara)
misu50 27.06.2026, 08:42
Nicusor poarta toata vina de 7 saptamani incoace!!
Elenuca 27.06.2026, 10:00
Eu cred ca e normala ajustarea asta din mers , acum ca am vazut toti ca nu exista fair play intre actorii politici actuali ! Macar Bolo e de cuvint si de buna credinta fata de jocul la cacealma al lui Peiu si Neacsu care au declarat motiune cand delegatia psd era la Cotroceni ! Grindeanu ar trebui sa l expulzeze pe Neacsu and co care s au lasat atrasi in intrigi prostesti si perdante pt psd ! Evident ca Pnl nu are incredere in nimeni din opozitie dupa episodul Vestea ( alta intriga perdanta Neacsu ). Care e graba cu guvern nou in parlament ? Orice varianta cu psd inseamna ca nu trece legea salarizarii si celelalte reforme , deci oricum se pierd niste milioade E ! Mai mult , Grindeanu PM categoric va reversa si ce s a facut pina acum .nu vrea Pm , e ok , se mai gandeste !
Ficus 27.06.2026, 12:01
Moțiune de cenzură PSD… Vinovat PNL….? De ce să voteze Grindeanu ?
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.