| Ştiri | Știri Externe

Olaf Scholz pregătește un plan de pace care poate include cedări teritoriale Rusiei, scrie La Repubblica. Reacția Kremlinului

« Înapoi la articol

Comentarii (32)
Avatar comentarii

MAMIRA 10.09.2024, 14:11

O veste trista pentru cei care vor sa impinga Romania in razboi...

Avatar comentarii

Poliakov 10.09.2024, 15:11

jonradu   •  16.03.2025, 18:18

Romanii au un proverb care zice asa ; Ràul trebuie tàiat de la ràdacinà,cà altminteri se transformà in cangrenà si nu mai poti salva nimic. Asa au fàcut fàcute politicile de segregatie in Africa de Sud, asa a luat nastere, al 3a Reich, legionarismul ,iar in zilele noastre dictatura lui Putin si Trump. Nici unul nu respectà constitutia ,iar apoi au subjucat constitutia in folosul propriilor interese. Aici nu vorbim de democratie cand un posibil candidat trimite mesaje la terte pàrti, sà intervinà in procesul electoral numai cà nu au fost làsati sà candideze. Asta e deja pricipiul la care se incadreazà la ; Tràdarea de tarà,nerespectarea drepturilor tuturor cetàtenilor si ,nerespectarea constitutiei,si integritàtii teritoriale. Simplu !

Ia pune-te la punct cu istoria Turingiei, ca e pacat de tine!

Avatar comentarii

Trandafir 10.09.2024, 15:17

jonradu   •  16.03.2025, 18:18

Romanii au un proverb care zice asa ; Ràul trebuie tàiat de la ràdacinà,cà altminteri se transformà in cangrenà si nu mai poti salva nimic. Asa au fàcut fàcute politicile de segregatie in Africa de Sud, asa a luat nastere, al 3a Reich, legionarismul ,iar in zilele noastre dictatura lui Putin si Trump. Nici unul nu respectà constitutia ,iar apoi au subjucat constitutia in folosul propriilor interese. Aici nu vorbim de democratie cand un posibil candidat trimite mesaje la terte pàrti, sà intervinà in procesul electoral numai cà nu au fost làsati sà candideze. Asta e deja pricipiul la care se incadreazà la ; Tràdarea de tarà,nerespectarea drepturilor tuturor cetàtenilor si ,nerespectarea constitutiei,si integritàtii teritoriale. Simplu !

Stimate si distins Domn Papalache ! Ar fi bine sa cititi in Wikipedia despre Turingia. Ati afla ca a facut parte din RDG/DDR, sub ocupatie sovietica. Ati afla multe lucruri interesante si apoi ar fi frumos sa va cereti scuze pentru dezinformare.

Avatar comentarii

MistyDo49 10.09.2024, 16:50

În acest stadiu , se vorbește mult, se face puțin.

Avatar comentarii

Sfantul__Cuvios_Pafnutie 10.09.2024, 20:15

Neminem   •  16.03.2025, 22:27

40 de ONGuri sa scoata 2 mii de oameni, e un fiasco total. Mai ales ca ne au furat dreptul de vot. Cu 2 mii de ONGisti adusi organizat si chinuit de 40 de ONGuri. Hilar. Eu am votat si nu mai votez in viata mea daca nu mi se da dreptul sa votez cu cine vreau dar nici nu va recunoasc vreun nevotat vreodata pus. Nu va mai suport pe niciunul.

Nu-i zi tu' lu' parpalache cum e cu istoria, bă! El ştie chestii despre care tu habar n-ai. Dacă zice că Turingia nu a fost în RDG, înseamnă că nu a fost, punct. Ce vezi tu nu e adevărat, au falsificat "ăştia" toate datele, dar pe el nu poţi să-l minţi. Parpy, câte mii de tone de aur ziceai că ne-au luat francezii pe Transilvania? Cum s-a jurat Bush Sr. la Malta că le lasă rușilor toată Europa de Est? Ai mai numărat recent Patriot-urile și F-16-le noastre să te asiguri că nu le-am dat ucrainenilor? Ai reușit să demonstrezi cum au falsificat "ăştia" până și legea de cumpărare a Patriot-urilor ca să-i schimbe prețul? Cât era? Un miliard bucata, nu?

Avatar comentarii

Sfantul__Cuvios_Pafnutie 10.09.2024, 20:38

Lagemyr   •  16.03.2025, 11:02

Off, acuma ii faceți și voi reclama acestui șarlatan?!

Vai, vai, dar de ce nu ne zici CINE a distrus țara aia? Americanii cei răi, care i-au obligat pe săracii ruși nevinovați să bombardeze Ucraina...

Avatar comentarii

Sfantul__Cuvios_Pafnutie 10.09.2024, 20:39

LiliMoran   •  16.03.2025, 12:26

Ce mă intrigă este faptul că acești "suveranisti"se declară credincioși, îl bagă pe Dumnezeu înainte, dar nu se comportă că atare: unde este smerenia, blândețea, bunătatea și alte atribute a unui om cu adevărat credincios ? Și de ce nu ia nimeni în seamă acest aspect ? Sunt agresivi, încrezuți, nu mai are rost să mai spun cum sunt.De ce nu se prind cei care îi susțin ?

Ciudat e că rușii sunt ăia care se laudă cât le-a crescut lor economia din cauza războiului...

Avatar comentarii

Sfantul__Cuvios_Pafnutie 10.09.2024, 20:44

Mihai111   •  16.03.2025, 12:26

Probabil ca nu este cea mai atractiva tara de vizitat... Dar ca prim articol sa pomeneasca de "*** umane", este totusi tendentios... de parca Romania ar fi Monte Carlo... sa radem de altii... In localitati limitrofe Bucurestiului, "cu pretentii" (Corbeanca, Buftea, etc) asist zilnic la scena cand masina vidanjorilor golesc fosele septice si miroase jumatate de zi a *** umane... iar 60% din gospodariile din Romania nu sunt conectate la canalizare... Asa e caracterul nostru... prostul nu e prost destul daca nu e si fudul!

Da, istoria războaielor cu Rusia se tot repetă de secole: Rusia invadând vecinii și țipând în gura mare că existența lor e un pericol existențial pentru ea. De aia, până ce țara asta nenorocită nu va fi rasă de pe fața pământului, nu va fi pace. Și uite că Ucraina e independentă. Așa cum e și România, Polonia. Moldova, țările baltice sau Finlanda, toate fostele colonii sau anexări rusești. Asta ca să vă băgați voi unghia-n gât de ciudă că ne .... pe Imperiul vostru și ne ștergem cu steagul lui.

Avatar comentarii

Sfantul__Cuvios_Pafnutie 10.09.2024, 20:47

jonradu   •  16.03.2025, 18:18

Romanii au un proverb care zice asa ; Ràul trebuie tàiat de la ràdacinà,cà altminteri se transformà in cangrenà si nu mai poti salva nimic. Asa au fàcut fàcute politicile de segregatie in Africa de Sud, asa a luat nastere, al 3a Reich, legionarismul ,iar in zilele noastre dictatura lui Putin si Trump. Nici unul nu respectà constitutia ,iar apoi au subjucat constitutia in folosul propriilor interese. Aici nu vorbim de democratie cand un posibil candidat trimite mesaje la terte pàrti, sà intervinà in procesul electoral numai cà nu au fost làsati sà candideze. Asta e deja pricipiul la care se incadreazà la ; Tràdarea de tarà,nerespectarea drepturilor tuturor cetàtenilor si ,nerespectarea constitutiei,si integritàtii teritoriale. Simplu !

Hai cu sursa, Parpy. Citat şi URL, nu "zice X". De fapt, 99% erau împotriva Ucrainei. L-au întrebat pe Schroder de 100 de ori, iar ăla a răspuns o dată greşit; a picat după aia pe scări un etaj, ca să-i fie ţinere de minte, aşa că dacă se face acum un nou sondaj, 100% dintre germani vor cere aderarea la Rusia. Şi gaz GRATUIT, fireşte.

Avatar comentarii

Sfantul__Cuvios_Pafnutie 10.09.2024, 20:55

dinamo_forever_77   •  16.03.2025, 17:59

Exact ca la noi.....se incapataneaza unii sa tina de putere. PSD si PNL se aude? Mai stati pe bara, ca ne-ati aratat unde ati adus tara in ultima perioada. Imprumuturi MARI si o INFLATIE ENORMA!!!! Mai stati fratilor pe bara si lasati pe cei de la USR sa faca bine tarii.

Pentru că oamenii sunt i di0ţi. România a fost invadată de nenumărate ori de Rusia în ultimii 300 de ani, s-au dat peste cap să împiedice unirea, au vrut să ne anexeze în întregime, ne-au răpit provincii întregi în care au făcut epurare etnică, au ucis sute de mii de români, au deportat alte sute de mii, au jefuit de până şi tătarilor le-ar fi fost ruşine, ne-au impus timp de 45 de ani cel mai distrugător regim din istoria noastră şi ne-au făcut una dintre cele mai sărace ţări din Europa, dar tot vei găsi care să-i susţină numai de-al dreacu' Din fericire, sunt mult mai puţini decât încearcă propaganda să spună.

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.